Na co sa vobec snazit?

DeletedUser568

Guest
Reagoval jsem pouze na tvoje konstatování…

,, Co se týče tvé reakce - usuzuji, že nejsi příliš zkušený hráč a nemá smysl se bavit. Tak to vezmu polopatě.,,

Ptal si se na, kterém světě hraji a pak konstatoval, že dané čísla nejsou problém když začínám na světě, kde je tolik hráčů… tak sem uvedl jen příkladem, jak se pohybují bojové statistiky na německých serverech, kde je hráčů 3-4x tolik … pravdou ale je, že ať už na českých nebo zahraničních serverech hráči prostě nechtějí bojovat a ukončuji servery většinou opravdu na základě diplomacie…a servery, které jsou stále otevřené a stále se tam bojuje i několik let jsou pouze ukázka toho, že diplomacie zde selhala…ukázka českých serverů od tak 8 výš jsou ale čisté uzavření diplomatickou cestou, kde žádná strana nestála o válečný konflikt, tak to radši utnula a pokračovala na jiném serveru a tak stále dokola a dokola…. hra potřebuje nový koncept ukončení světu jinak bude mít pouze upadají charakter
 

DeletedUser568

Guest
Tak jsem došel do práce a popíjím si tady kafčo a ještě jsem si vzpomněl na moji zkušenost se speed serverem. Bylo to mnoho let zpět. Hrával jsem tehdy divoké kmeny svět 2 a utnul jsem to pouze z časových důvodů, jelikož oproti TW2 byly divoké kmeny tehdy hodně nedopracované, co se týče hlavně hromadných operací (například hromadné ražení mincí jen s premiem účtem atd… tam to bylo na zlatky dělané TW2 je proti tomu zlaté )…
Nemám sice zkušenost s mnoha speed koly, ale nejsem si jist, zdali je tam možné poznat kvalitu hráče… abych řekl pravdu přišlo mi tam že vyhrává ten, kdo se připojí na kapačky a neodlepí se od hry na co možná nejdelší dobu … ten kdo odejde tak tak jeho naděje rapidně klesá do doby než se zase připojí a jede nonstop dál..
Už jen přesuny jednotek v řádech vteřin … jak v takovém čase můžeš vymýšlet nějakou promyšlenou strategii či nějaké týmové akce … z mého pohledu je to spíše chladnokrevná řezba, kterou vyhrává ten, kdo vydrží déle sedět u PC a pro lidí, co mají rodiny, práci a další koníčky to moc není …
 

DeletedUser730

Guest
Tohle je diskutabilní..

Zahraniční speed servery pracují především podle skripterů, ačkoliv to každý nerad slyší, tak skripty jsou a na DK1 vždy budou.. a co se týče kvality hráče.. abys dělal pořádně akce, musíš dokázat posílat útoky pravidelně a za každé situace v rychlosti ideálně na 100ms.. a musíš umět trefovat šlechty ačkoliv to soupeř pošle v 0,5s celý vlak i s čistkou.. (nepočítám fázi, kdy šlecht i útoků chodí více a více).. a hráč, co speed nikdy nehrál, bude těžko mechanicky na takové úrovni, aby chytil 100 ze 100 šlecht co na něj soupeř pošle.. na normálním světě si to prostě nenatrénuješ.. a ne v takové rychlosti.. pokud na normálního hráče pošlu pár tisíc útoků, buď se na to vysere, nebo na to zmateně kouká a neví, co chytat dřív.. jsou výjimky, ale.. pokud to vše pošlu maximálně s dopady v rámci vteřin-minut (tw2 má "nucenou" odchylku), tak spousta lidí nebude tušit, co vlastně brání a co ne..

A co se týče strategie.. správné provedení je základ.. můžeš mít sebelepší strategii a pokud ji tvoji hráči nedokáží aplikovat, k čemu to je?

Speed mě naučil bránit se, aniž bych rekrutoval obranu.. neztrácet vesnice, ačkoliv nebráním.. a prorážet bez ztráty útoků.. kdysi jsem hrával od s5 (kde i vyhrál).. a to na co tady každý nadává, nerozumím tomu.. ;)

Na dk1 kdykoliv na někoho šla akce, tak se udělal harmonogram, kdo kdy hlídá účet a jaké má +- schopnosti (lidi dobří čistě na zabezpečování, časování, vyhodnocování situace a pak lidi, co stříleli šlechty).. na účtu se při bránění jedné akce vystřídalo klidně několik lidí.. cílem bylo ubránit v týmové hře.. a pokud můj spoluhráč si nevěří natolik, že chytne všechny vlaky pokud je soupeř pošle v 0,5sec, tak mu logicky pomůžeme a kdo si věří a umí to trefovat, tak to tam trefí.. na tw2? Pomáháš někomu bránit a jsi ubožák, co bez coopu neumí hrát.. mám pocit, že lidi styl, jakým tyhle hry fungujou, vůbec nepochopili a nebo nikdy nehráli pořádně.

Co se strategie jako takové týče.. speed tě neučí strategii.. tu se učíš hraním, ale to, jestli soupeře přehraješ, vyčistíš svou oblast, budeš mít kontrolu nad okolím, bude tvůj kmen a tvoji hráči dominantní.. to vše je o 1v1 schopnostech a herních mechanikách, které využíváš..

Další věc je.. speedy jsou různé.. od 30min do 30 dní.. ty 2-8h dlouhé jsou v pohodě na jeden den, když máš volno.. a ano, prohrává ten, kdo od toho odsedne.. ale pokud na tebe reálně jde akce obrovských rozměrů, tak u toho taky bráníš klidně 10 hodin v kuse a suneš jednotky tam a zpět.. a počítáš a počítáš.. + neustále musíš reagovat na případné nové a nové útoky.. a kdo se v tomto stádiu na pár hodin odhlásí, tak už chytí leda kulové a také, pokud to soupeř zahraje dobře a bude mít dostatečnou sílu, tak riskuje, že dohrál a nebo bude mít minimálně obrovské potíže. Prostě když jsi pod útoky, tak být ve hře 30 minut nestačí.. a když chceš útočit pořádně, tak házet to tam na slepo s rozestupem klidně x hodin je taky o ničem.. z toho možná tak skáče ten bash.. no mě by to nebavilo.

Hraji hru čistě proto, abych nechyboval a snažím se to eliminovat. Jak jsem psal.. mě nebaví to, že soupeře porazím.. mě baví způsob, jakým.. primárně hraji sám proti sobě.. dám si cíl a toho se držím.. a pokud si řeknu, že všechny čistky i šlechty dopadnou v rozmezí 20 vteřin plošně na 150 vesnic ve 3 provinciích vedle sebe.. tak budu online dokud to tak nepošlu.. kdo hrál se mnou tak ví, jaký jsem magor.. :)

Na české scéně je průser, že tě nikdo moc nevyzve.. respektive.. člověk se nemusí moc snažit, což jsi vlastně sám řekl.. svět 9 a 15 jsem vyhrál s kmenem a zmínil jsi je jako diplomaticky vyhrané a tam bych nesouhlasil.. diplomacii se vyhýbám.. drtivou většinu obou světů to byl jeden kmen proti zbytku světa.. a většinu času v menšině. Což samo o sobě vypovídá o tom, jak hra upadá.. logicky by nemělo jít vyhrát v pár lidech mapu bez diplomacie a náborem ji pak jen uzavřít.

Každopádně za mě.. strategie je super, a tu se učíš zkušenostmi a ty získáváš hraním..
Speedy jsou super, jelikož se naučíš rychle reagovat, víš, čemu věnovat pozornost a čemu ne..

A jak jsi psal, že potkám agresivního souseda, jako jsem já.. tak mezi námi bude rozdíl, pokud zaútočí on, já mu ten útok obratem vrátím s odchylkou pár vteřin (u tw nikdy nevíš, co za rozestup to hodí, bohužel) a pokud nebude mít podobně rychlé reakce, o tu offku okamžitě po ochraně přijde.. a mě to nebude stát ani 30% jednotek.. jelikož čistit offkaře jsou free body.. leda by ho kmen deffoval preventivně ještě než sám zaútočí.. a pokud by šel šlechtou, tak anyway.. uhneš, trefíš šlechtu a otáčíš za jeho útokem.. přijde o offku, šlechtu a tys přišel o hradby a 20-70 oddanosti.. za pár hodin jsi zahojenej a kmen už tě pokreje.. a máš free farmu a vesnici na přebrání.. vlastně mám rád agresivní hráče vedle sebe.. je to snažší, než vymlacovat borce, co staví jen obranu.. to je peklo, když máš takových v provincii 20.. ta offka není bezedná ze začátku a zbytečně to brzdí, jelikož je chceš sundat, než se rozrostou.. no všechny naráz je čistit pokud aktivně dělají deff nejde.. pokud tedy jsi sám. :D Naopak s offkaři je sranda.. tam je to čistě o tom, kdo první udělá chybu.. a já si věřím, že jsem mechanicky 1v1 na takové úrovni, že chyby jen tak nedělám.. tuplem v téhle době, kdy na každý útok reaguješ do pár vteřin, díky upozornění na telefonu.. můžu bránit i v kanclu, nebo v bazénu či na tréninku..

Takže za mě.. speedy jsou fajn a kdo nevyhraje speed, neumí 1v1 situace a co se strategie týče.. kmen jsem vždy vedl, vždy dělal diplomacii a všechny akce si organizuji a dělám sám.. za ty roky u hry jsem se setkal se spoustou soupeřů a strategií a.. myslím, že mám dost zkušeností na to, abych na to reagoval vhodně strategicky a dost schopností na to, abych to uskutečnil mechanicky.

Což je u spousty kmenů průser.. můžou vymyslet skvělou akci, no pošlou to jak volové a nezaberou nic.. určitě jsi i takové potkal. To samé fiaska při bránění.. minuté šlechty, zbytečně ztracené vesnice.. nerozeznané reálné cíle od falešných apod.. to jsou právě ty mechanické chyby.
 

DeletedUser568

Guest
Pouze bych rád už jen podotkl… pokud své bojové zkušenosti, co se týká TW2 můžeš doložit pouze světy 9-15 a nickem Dexter*, tak je to minimálně hodně diskutabilní :)))))))))) ale je to pouze můj názor :))))))))
Také tvrdit, že budeš vždy online a dokážeš včas zareagovat na útok či rovnou vést protiútok není z mého pohledu moc věrohodné … každý může udělat chyby … já jsem jich za tu dobu co jsme se řezali na 6 ce udělal mrak … mnohokrát mě překvapili útoky pěkně… kmenovka ve 4 ráno o víkendu … já se vyhajám do růžova a přijdu a stovky až tisícovky útoků… samozřejmě nemám tak zmáklé mechanizmy ze speed serverů… ty by si určitě na smsku ve 4 ráno kdykoliv vstal a šel bránit nebo minimálně nechal kámoše hlídat účet přes noc aby ses mohl vyspat :)))))) několikrát jsem podcenil i soupeře a natloukl jsem si šíleně nos což ti nepřinese kupodivu žádné útočné bodíky…. Pro mě je to pořád jen hra, do které jsem si přišel zabojovat a dosáhnout nějakých svých cílů a chyby k tomu patří … jak se říká důležité je se z nich alespoň pokusit poučit … nebo hrát speed servery a nedělat chyby… pak ti stačí pár 10 útoků k ukončení světa a jít dobývat další :)))))
Více už tady nebudeme spamovat vlákno ohledně zaprášených kreditkářů…

At se vám daří a nevrážejte do toho ty zlaté ať si zahrají i ostatní : )))))
S pozdravem Best
 

DeletedUser730

Guest
Zdar, také poslední :)

Jasně, že účet někdo hlídá pořád a útočení ve 4 ráno a podobné časy.. já snad jindy ani neútočím, tak útočit na mě tou dobou chytré není a jak říkáš, přes den je vždy někdo online. :) Prostě se nestane, aby tam nebyl ani jeden člověk.. a nestíhal označovat co je šlechta a co ne.. pak už jde jen o to, si k tomu sednout a poodstřelovat co je nutné. A nepotřebuješ mít tunu obrany ani podpory kmene.. jen to vhodně rozpočítat a většinou si vystačíš - měl bys - s vlastními nebo s inventářem..

A chyby.. tak jasně, že se sem tam stane chyba.. proto se je snažím eliminovat, každý je dělá.. moje největší chyby jsou poslání útoku o chvíli vedle a nebo zaspání :D Úplné :D

A ty zkušenosti - tw2 jsou mechanicky jednodušší. Za mě mluví více zahraniční servery TW2 + DK. 11 let je 11 let.. sám jsi začínal na dvojičce.. tak jestli jsi hrál celé ty roky, tak to musíš mít také zmáklé :)

DÍky za diskusi s někým, kdo četl delší posty a reagoval více jak větou - dneska nevídaná věc :) Měj se, a hodně štěstí.

PS: Snad se potkáme, ty statistiky máš hezké.. :))
 
Nahoru