Na co sa vobec snazit?

DeletedUser954

Guest
Chcel by som sa spytat, ze preco by sme mali vobec hrat tuto hru ked si je vitazstvo mozne kupit tak ako to momentalne robi Yakuza na tomto servery? Su ostatni hraci iba kulisou, ktora ma posluzit platiacim hracom ako druh zabavy? Je tato hra naozaj cisty pay2win?
 

TasmánskýČert

Active Member
Pokud vím, yakuza je teď druhým kmenem v pořadí...a chtěl bych tě poprosit, abys vyjmenoval ty dotyčné co si to kupují, jelikož nikdo normální při poměru zlatka/kč není takovej blázen, aby si cokoliv kupoval, když se tahle hra dá hrát s přehledem úplně bez dotací i proti platícímu hráči - několikaletá zkušenost jen tak pro zajímavost.
 

DeletedUser605

Guest
Chcel by som sa spytat, ze preco by sme mali vobec hrat tuto hru ked si je vitazstvo mozne kupit tak ako to momentalne robi Yakuza na tomto servery? Su ostatni hraci iba kulisou, ktora ma posluzit platiacim hracom ako druh zabavy? Je tato hra naozaj cisty pay2win?
Tvůj kmen má koupený lvl 19 a Yakuza 17 což jednoznačně ukazuje kdo do hry sype víc peněz...
Jak využíváte peníze které do hry hráči z RZJ ( Tvého kmene ) dávají je váš problém.

Hezký den
 

DeletedUser754

Guest
Dobrý den,
Kupujete si lvl kmene a nás budete hanit ?Jak můžeš po pár dnech mluvit o vítěztví Yakuzy ?Jestli někdo zlatí ,tak to opravdu není Tvoje starost !!!!

Hezký den AB
 

DeletedUser730

Guest
No, tohle je úsměvné..

Pokud se zamyslím, tak ve skutečnosti se to za P2W u některých jedinců považovat dá.. ono, když aktivní hráč má od prvního dne +20% produkce, +20% rychlosti rekrutu, do toho zvedne zbraně na 3*, aktivně u toho farmí a denně vytočí 3* 3*** nabídky z kasárny (později po pár dnehc obou kasáren), tak je skutečně možné mít full offku v době (tuplem při možnosti sjednotit 2 vesnice v jednu), kdy ostatní hráči mají cca 7000 provizí.. tak aktivní zlatkář, co s tím umí pracovat, má dávno útok za 27k provizí a pokud k tomu koupí ještě rangera, tak sejme kohokoliv na jeden hit a kdyby náhodou ne, tak se mu nepoškozený vrátí domů.. a pár hráčů, co obdobným stylem hrají, mě sktuečně napadá. :)) a když už zaútočíš ty na něj, tak z kasáren nakoupí v rychlosti 1,1k deff na odstřelení šlechty, mezi tím za 25 vteřin dá hradbu z 0 na 20 a do toho kostel na 3 + kdykoliv insta obnovení paladina s libovolnou zbraní na 3*. :) A jak nemáš každou šlechtu s full offkou, tak tu vesnici nezabereš. :)

Porazit to jde každopádně, ale až potkáš takového vola, co si za několik měsíců hry nenechá sundat pořádně ani jeden útok a bez rangera akce nedělá, tak se Ti bude skutečně chtít plakat..

Porazit to jde, jak jsem řekl.. ale je to otravné. A zrovna ty poslední světy jsou úsměvné..

PS: A zrovna u Yakuzy mě příklad napadá :DDD

Pokud vím, yakuza je teď druhým kmenem v pořadí...a chtěl bych tě poprosit, abys vyjmenoval ty dotyčné co si to kupují, jelikož nikdo normální při poměru zlatka/kč není takovej blázen, aby si cokoliv kupoval, když se tahle hra dá hrát s přehledem úplně bez dotací i proti platícímu hráči - několikaletá zkušenost jen tak pro zajímavost.

Jsi proti takovému ještě asi nehrál.. všude jsou tací blázni. Poměr zlatka/kč.. někomu, kdo vydělává dost a má pasivní příjem, je to fuk.. je to spíše poměr vítězství/kč.. a kolik je ochotný dát, je čistě na jednotlivci, potažmo jeho možnostech.

Není to zaručená výhra světa.. takže to nejde považovat za P2W.. ale sejít se skupina takto dotujících 10 hráčů, co aktivně spolupracují, tak věz, že bys je nepřehrál.. museli by to být imbecilové, co nemají zvládnuté mechaniky hry.. ale mechanicky schopný hráč, kdyby využil každé výhody, co zlatky poskytují.. nesebral bys jim ani ves při dobré spolupráci.

PS: Sám u sebe mám zlatkáře.. a je sranda, když si soupeř myslí, jak tě vyčistil a jde si pro vesnice a tobě se všude zjeví hradby na max, víra 110% a všude máš dost jednotek na střílení šlechty.. a to kolikrát jsem přišel jak o kostel, tak hradby, klidně v celé provincii.. no vesnici mi ještě nesebral nikdo. ;)


//doublepost - sloučení příspěvků - Michael87
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser957

Guest
No, vždy bude někdo mít nějakou výhodu či nevýhodu, někdo zlatí trošku někdo víc a někdo vůbec..., stejně tak si mohou hráči co nemají tolik času na hraní stěžovat, že tu někteří jsou téměř pořád a že by se měla omezit maximální doba online ve hře, potom by se ozval někdo hodně mladý, že nemá zkušenosti s taktikou a strategií a že chce server jen pro málo zkušené atd.... Pokud chce někdo hrát hru jako TW2, Grepolis, Travian adt. tak musí přijmout pravidla jaká platí a možnosti které hráči dávají a ne tu brečet, to potom nechť hraje Tetris, Simcity apod...
 

DeletedUser954

Guest
Pokud vím, yakuza je teď druhým kmenem v pořadí...a chtěl bych tě poprosit, abys vyjmenoval ty dotyčné co si to kupují, jelikož nikdo normální při poměru zlatka/kč není takovej blázen, aby si cokoliv kupoval, když se tahle hra dá hrát s přehledem úplně bez dotací i proti platícímu hráči - několikaletá zkušenost jen tak pro zajímavost.


Tak vies, kebyze si kaja49 nepostavi skoro 5000 dedinu za tyzden, co nie je normalne mozne postavit za 2 mesiace (za 20k a viac zlatiek?) alebo messy Skoro 4k dedinu a slachticov za neviem kolko zlatiek mozno by ste aj vy mali vyssi level kmena...
 

DeletedUser754

Guest
TheDude ,
Nikdo do toho nevrazil 20k zlatek nauč se prosím počítat .Jestli máš problém s herní měnou ,napiš na innogames nejsme vývojáři hry.Opravdu si myslíš ,že tvůrci online her ,nepotřebují vydělávat ?Ty pracuješ zadarmo ?

Hezký den AB
 

DeletedUser730

Guest
No, kupování šlecht při eventech je skutečně otravná záležitost a říkali něco jako "jde o štěstí", nejde.. když máš zlatky, dřív nebo později ty šlechty trefíš a pak si to resetneš.. paráda :))

A stavění.. +20% produkce.. vyboostěné úrovně dolů v barbarkách okolo sebe, nakoupené jednotky z kasáren na farmení a hle.. denně nafarmí 50-100x více aktivní zlatkář oproti casual hráči.. ;) to se to pak staví.. + zkracování a zlevněné stavby.. a zrovn Messy takhle hraje, ne? :) A hádám, Kája je to samé, co jsem se "doslechl".. ale je fakt, že mu to minule bylo k ničemu a waste of money. :)
 

DeletedUser142

Guest
je každého volba, do čeho investuje své peníze. Pokud je někdo prospěchář a hraje hry zadarmo (sám se mezi ně většinou řadím, utrácím hodně opatrně), musí očekávat, že narazí na limity hry dříve, než platící hráči, kteří podporují rozvoj hry. Brečet na fóru na zlatkaře, když jsem kromě samotného hraní nijak nepodpořil provoz a vývoj hry, kterou hraju, by mi bylo přinejmenším trapné.

Jinak na Alnwicku rvali hráči SoW zlatky do budov ve vesnicích, ze kterých na ně dnes posíláme útoky. K čemu zlatky, když je někteří hráči ani neumí použít :)
 

DeletedUser568

Guest
V této hře nejsou věci, které si kupuješ za zlaté moc důležité. Jde to hrát snadno i bez nich ... na dost vysoké úrovni.... já osobně jsem do hry moc zlatých nevrazil a jsem tam kde jsem...nyní jsem se třeba účastnil soutěže abych získal bohaté období jelikož jsem žádné ještě neměl a nakonec jsem stejně skončil druhý :) Ps : následně jsem ho ale vytočil v kole štěstí :))) za těch 500 zlatých takže jsem spokojen ... a nějaké bonusy kmene ... jsou důležité ale například je to ale 3/4 co jsem odešel z kmene který měl vše na max a zahájil boj proti všem... tudíž jsem začínal s kmenem od začátku a že by mě to nějak ovlivnilo... myslím nemít ty schopnosti ... nakonec jsme vytvořili s pár dalšíma pacholkama opozici proti vedoucímu kmeni serveru a nyní již máme taky schopnosti na max
 

DeletedUser730

Guest
To je opět diskutabilní.. není to poznat hned.. no při dobré manipulaci s vesnicemi jde díky bonusům kmene udělat o 10% plných útoků denně.. pokud za den poskládáš 20 útoků, s bonusem jich máš 22.. pokud 100.. máš jich 110.. pokud takhle jedeš alespoň ob 2 či 3 dny.. máš za měsíc neuvěřitelně vysokou produkci jednotek a jejich využití nežli soupeř.. který bonusy nemá. O tom, že se následně o nějaké % efektivně bráníš anyway a útočíš efektivněji (např. navzdory morálce), netřeba mluvit..

Na české scéně je to znát..

Ke zlatkám.. šíleně bych si přál tohle poslat všem, co hráli proti mě/nám.. oni myslí, že bez zlatek bychom nevyhráli. Dost s Tebou nesouhlasili a já věřím, že jsou věci, co soupeře jednoduše naštvou.. a asi i zklamou.. páč ono poslat po týdnu co svět běží na někoho 27k seker s bonusem +30% na sekery.. zkus to odrazit bez kmenové pomoci, ale jestli borec vystřílel třeba 8 šlecht v eventu, (5 bylo pro zlatkáře u nás minimum, někteří dali i 12 kdysi), tak bych si tipl, že přijdeš o ves a možná ne jen jednu... jakože.. jsou to výhody a je to znát.. a kdo si to nemyslí, tak trochu čísel..

Dejme tomu s zakoupenými bonusy z kasáren budeš dělat 1 jízdní jednotku cca 5 minut.. (nebudeme počítat se vteřinami), přičemž bez zakoupených bonusů z kasáren budeš stejnou jednotku dělat cca 7 minut (konkrétně lnk).

Zlatkář nebo zakoupené technologie - 5min (5 provizí / 1 lnk)
Casual hráč - 7min (5 provizí / 1 lnk)

Pokud rekrutaci zrychlíme o dalších 10%, které jdou zakoupit, dostáváme se na hranici 4 minut u zlatkáře.

Zlatkář za 24 hod. - (1800 provizí - 360 lnk)
Casual hráč za 24 hod. - (1025 provizí - 205 lnk)

Zde už vidíme diametrální rozdíl.. za 240 hodin (10 dní) má zlatkář následující:
(18.000 provizí / 3600 lnk)

Kdežto casual hráč bude na stavu cca.
(10.250 provizí - 2050 lnk)

Počítám s tím, že jak normální hráči, tak hráči, platící zlato, nezastavují rekrut.. + připočítej fakt, že LZE REKRUTOVAT V OBOU VESNICÍCH SE STEJNÝM BONUSEM, TEDY U DALŠÍCH A DALŠÍCH VESNIC SE STAV A ROZDÍL NÁSOBÍ A ZVYŠUJE + LZE JEDNOTKY SLOUČIT DO 1 SILNÉ VESNICE.

+ připočítejme zbraň pro paladina na 3*, tedy v této situaci máme 3.600 lnk s bojovou silou +30% v základu.. tedy výsledný útok má sílu 4.860 lnk.

A to ignoruji fakt, že si zlatkář DENNĚ může zakoupit první dny okolo 1.250 provizí v kasárně přes nabídky jednotek.. po pár dnech v obou vesnicích.

Pokud mi chcete tvrdit, že to v začátku hry není rozdíl, tak jste nikdy nekoukali na čísla.. pokud máš pomocí zlatek více nežli dvojnásobnou vojenskou sílu nežli Tvůj soupeř.. je něco né tak úplně dobře.. ale ano, je každého věc, co do toho dá.. no že to je úplně v pohodě bych netvrdil.. sám rekrutuji tímhle stylem a ještě se mi nestalo, že by někdo po konci ochrany ubránil svou vesnici bez pomoci kmene.. většina končí po první návštěvě.

PS: Ve skutečnosti jde mít full útok nad 27k provizí cca za 130 hodin.. pokud nepřestane hráč farmit a nezastaví rekrut a udelá vše, co je třeba.

PS2: A dávat za vzor světy, kterými tahle hra začínala, je dle mého stupidní.. ano, hodně hráčů.. ale 99% z nich hrálo hru poprvé a pokud zkušenosti měli, tak z jiného prostředí.. dobří hráči se teprve profilovali a učili.. nebo ještě zůstávali u DK1.. na těhle světech bylo několik hráčů co by jinde neuhrálo a skutečně neuhrálo (borce, co tam měl přes 1.2k vesnic jsme rozebrali za 16 hodin z 200 vesnic na 30..) čistě proto, že kvalita a konkurence tam nebyla.. hodně hráčů neznamená těžký svět, když je hra nová.. takže že tam někdo něco platil a neuměl to použít, když ani nevěděl za co platí a jak to reálně použít, je stupidní příklad.. a klást světy plné nováčků jako vzor strategický či herní.. proboha.. každý by zabral 1k vesnic na hráčích, co se ani bránit neumí a šlechtu v životě nechytali a hrají možná i svou první strategii.. stačí trpělivost a chytit dobrý kmen. Nic moc o kvalitě. Tohle jen pro pozastavení toho "tam a tam".. pár těch extrémně dobrých hráčů starých světů jsem již potkal a buď vyšli pekelně z formy, nebo ta kvalita nikdy nebyla taková.
 

DeletedUser568

Guest
No nevím… ze začátku možná nějakou přavahu díky tomu máš… ale pak už je rozdíl minimální… jednotky které používám tak stejně neudržíš rekrutovat v kuse i kdyby si měl ten bonus na suroviny za zlatky… jediné co tě udrží v kurzu je farmení a to samo sebou není pro každého z dlouhodobého hlediska…. kupříkladu sekerníky jsem jako útočnou jednotku jsem snad nikdy nepoužíval a věřím tomu že stavět tuto jednotku ze začátku je čistě hazard … pokud za zády nemáš kamarady co tě podrží…. Jinak si akorát podřežeš větev jelikož ta jednotka není pro nic jiného než útok použitelná… v obraně ji rozemele kde co a i na farmení je k ničemu a navíc doba stavby plné vesnice sekerníku je mnohonásobně vyšší než klasické útočné vesnice ať s bonusy nebo bez… jinak nebrat v potaz původní servery nevím…. nevím … číselné statistiky mluví jasně… jsou to jediné servery kde se trochu bojovalo všude jinde se místo bojů řeší spíše diplomacie … člověk si tady mohl vyzkoušet i různé taktiky boje které mu vyhovovaly… neberte to nějak útočně… ale vzpomínám si že například 10 mg úderných bodů jsem měl opravdu rychle ze začátku serveru po prvních šarvátkách s okolními hráči… nyní na ale 10 posledních ukončených serverech byl hráč s 10 mg skoro šampion serveru…

Například ukončená 17 ka top bojovník necelé 3 Mg ... nikdo mě nepřesvědčí o tom že tam někdo na serveru stavěl útočné jednotky:)))))))


//doublepost - sloučeny příspěvky - Michael87
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser730

Guest
Jednotky udržíš rekrutovat v, kuse.. i při stavu 100 vesnic je má jediná priorita rekrut jednotek.. první zdávám rekrut, pak dodělávám klíčové budovy, za zbytky nebo v hotových vesnicích mince a zbytky do kmene.. ale rekrut je priorita.

Co se týče toho že to neudržíš.. prvních 70 dní světa je klíčové nepřestat farmit.. tisíce útoků den co den.. mám v kmenu cca 40 hráčů co hraje tímto stylem a zastavit rekrut = ztrácet..

Při větším počtu vesnic se rozdíl ZVĚTŠUJE.. pokud někdo neudrží toto v 1 vesnici.. představ si ten diametrální rozdíl, pokud někdo jiný udrží i s 10 či 100.. ;)

Další věc - ta výhoda za zlatky.. v "začátku" ve výsledku znamená, že zatímco casual hráč farmí s minimem útoků a jednotek, tento zlatkář farmí od prvního dne obrovskými počty jednotek /proti ostatním/ a plným počtem příkazů.. tedy za den nafarmí několikanásobně víc a tím zvládá financovat i ten rekrut i ty stavby rychleji a nepřetržitě..

Další věc je, že hodnotit světy, co běží několik let a byl tam největší počet hráčů dle počtu poražených jednotek.. hele.. za tu dobu co tam hráči proráží provincie apod, je logické, že namlátili jednotky.. hele, na světě co běžel pár let jsem namlátil na dk 334.750.000+ jednotek (součet ODO+ODÚ), na jiném světě 304.540.000+ (opět, ODO+ODÚ) atd... ale znám hráče, co porazil 2.000.000.000+ jednotek.. sám.. ve výsledku prohrál.

Jasně, že ti co to tam vydrží sekat x let bez přestání, ačkoliv ostatní už třeba nehrají apod., tak nahánějí ranky a ano, většinou hráči s nejvíce poraženými jsou kvalitní, ale to je opět diskutabilní.. je hráč co je od začátku pod tlakem a ačkoliv hrát umí, tak než namlátí první milión v obraně, dávno není na mapě.. a pak je útočník, co se snaží dělat tak promyšlené akce, že prochází místo betony prázdnými vesnicemi a o útoky vůbec nepřichází a tím točí neustále plné útoky na nepřítele bez přestání, ačkoliv narazí např. jen ve 2/5 případů.. tím pádem má hodně úspěchu, ničí nepřítele a neroste mu útočný rank.. nevím, jestli je ukazatelem kvality hráče fakt, že jde a vyseká 100 fullek na obranu nepřítele, páč proč ne.. jo, vypadá to hezky, ale je to o ničem.

Vlastně s Tebou v ničem pořádně nesouhlasím.. co se týče vesnice sekerníků.. apod.. hele, opět nesouhlas.

Lidé dělají mixované obrany.. nebo proti jízdám, které jsou hodně využívané.. když pak na takového borce pošleš se 120% silou útoku + 30% zbraní pro palacha 30% seker na mixovanou obranu, skoro nic ti neumře a zabiješ klidně dvě vesnice full deffu.. ;) A někoho kdo by měl ve vesnici 22k šermířů nebo 8k TK jen tak moc nepotkávám.. ta TK ještě ano, ale ta je okey na vše, tak tam je diskutabilní co používat.. a jasně, máš mít variabilní složení útoků.. já Ti jen říkám, že když to na Tebe někdo pošle, tvá vesnice zmízí z povrchu a budeš čučet jak péro z gauče. A s ohledem na to, že jde přeposílat jednotky z vesnice do vesnice, tak nic jako "rekrutuje se déle" neexistuje.. uděláš stejně rychle full útok toho i toho.. jde jen o to, jak s tím pracuješ.

ad poslední post.. pokud porovnáváš svět co běží x let (npař. 40 měsíců) se světem, co byl uzavřen za nějakých 5 měsíců.. tak jsi magor. Mít po pár měsících hry nad 3mil. poražených není špatný, jelikož ono nejde narekrutovat nekonečno jednotek a masakrovat je v kuse. ;) Vynásob ten jeho počet deseti, pokud chceš relevantní číslo.. a možná i více, jelikož by počet jejich vesnic a síly rostl.. a tím i nárůst poražených za jednotlivé akce.. ve výsledku by tedy mohli mít bez problémů kolem 30mil. stejní jedinci, pokud by svět běžel stejně dlouho, jako ty, se kterými porovnáváš.. ačkoliv je tam sotva zlomek hráčů, co na původních světech. Konkrétně na světu, co zmiňuješ, bylo přes 37.000 hráčů.. přičemž na druhém zmíněném 2.400 hráčů.. takže je potřeba se opět zamyslet nad tím, jestli to má vůbec cenu porovnávat.. jelikož svět, kde většina lidí viděla hru poprvé (nemyslím, že moc lidí z těch 37k prošlo betou či zahraniční verzí hry) a pořádně nevěděli co rekrutují, proč to rekrutují a jak hrají.. a myslím, že sestřelovat podobné hráče pro matadory DK1 bylo strašně jednoduchý a nabírat vesnice taky.. momentálně se na světech potkávají hráči, co na TÉHLE VERZI hry vyhráli většina 2 a více světů.. a jdou po sobě od prvních dní.. to je trochu rozdíl mezi těmi světy tehdy a dnes..

Závěrem.. ke kmenovým schopnostem.. kromě rychlosti rekrutace a síly útoků ti první zvyšují nosnost a objemy naleziště + farmení.. + můžeš urychlit cestu farmících útoků.. opět, pokud to odemkneš rychle, farmíš rychleji a efektivněji nežli ostatní od prvního dne.. což ti opět pomáhá k tomu, abys ani na chvíli nepřerušil rekrutaci a stavby.. to je základní pravidlo od DK1 a speed kol.. na pár vteřin neběží rekrut a už jsi pozadu.. tak ho nikdy nepřerušuj. ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser568

Guest
No je škoda ze nejdou statistiky hry zjistit nějak extra zpátky ...bych rád dohledal třeba sebe po 5 měsících hry ... když se tady oháníš že 5 měsíci a 3 mg jako naprosto relevantní výsledek :) nějak si pomatuji že jsem měl okolo 10 mg opravdu hodně rychle ... než jsem se vůbec připojil do nějakého kmene a hrál pouze sám.... a hlavně jen díky tomu že sem stavěl jednotky tak abych měl útočnou vesnici co nejrychleji dostavěnou ....nikoliv abych držel vesnici rekrutovat měsíc v tahu plnou sekerníků a místo toho si radši postavil 2x plně útočnou vesnici...takhle hra není o síle armády ale o rychlosti s jakou rosteš a rychlosti s jakou dokážeš obnovit armádu..za další udržet jednotky rekrutovat v kuse není možné... pokud nestavíš jednotky které jsou nepoužitelné jako luky šermíře kopí sekerníky.... což jsou z mého názoru pouze jednotky do začátku hry .... pak ztrácí ve všech ohledech kromě toho že ti drží kasárny v chodu a ty můžeš jít spát s pocitem že kasárny jedou na 100....:)

V pozdější hry se v obraně nic nevyrovná těžké hlavně díky jejímu rychlému přesunu který byl pro mě dostatečně rychlý i bez vylepšení kmene (mluvím o taktické výhodě zase ne o síle armády)

A v utoku nasazuješ už jen jízdu která se staví 2x rychleji než tvoji sekerníci
V případě kdy narazíš na hráče, který rád betonuje tak používáš templáře jednotka sice draha ale je to čistě jednotka dělaná na sílu nikoliv na dobu stavby či suroviny a málokdo dokáže silně bránit stovky vesnic a tam stačí klasický útok…

PS: když už si takoý pard na statistiky .... tak zkus schválně prolézt DK2 všechny české servery .... včechny zahraniční servery a porovnej tam bojová čísla .... a to jsem hrát taky DK2 poprvé což by jistě dosvědčilo hromadu hráčů od kterých jsem se učil… a s minimálním použitím zlatých:)

Třeba se tam někdy za vámi na nový server příjdu ještě podívat a pak mi budeš moct ukázat jak mě snadno odrovnáš se sekerníkama a kreditkou v ruce :)))))))))
 

DeletedUser730

Guest
Já všechny ty světy prošel, po 3 letech hraní má první hráč na Alnwicku těsně pod 300mil. poražených. Ovšem při tom množství vesnic tam k dobývání... on sám má tolik vesnic, co na nových světech VŠICHNI HRÁČI dohromady.. a je rozdíl při akci útočit 100 útoky a poslat jich 500 (plných) a logicky výsledné úderné body se budou lišit.

Co se týče tvé reakce - usuzuji, že nejsi příliš zkušený hráč a nemá smysl se bavit. Tak to vezmu polopatě.

Pokud se ti zastavuje rekrut, hraješ blbě.
A pokud děláš full off 14-30 dní, hraješ taky blbě.
Max 72 hodin, při počtu nad 10 vesnic.. cokoliv nad to je ztráta času.

Co se týče tvých statistik, dohledat to jde - dej mi jméno - název světa a řeknu ti i to, kdy ses poprvé a naposledy přihlásil a komu jsi co zabral ;) Mám strašně rád lidi, co tvrdí, že válčili jak diví a pak na výpisu vidíš, že zabíral z 80% barbarky nebo neaktivní spoluhráče.. já za roky u TW2 nezabral ani 1 barbarku a vždy jen nepřátelské vesnice, výjimečně spoluhráčovu (když jsem se musel přesunout pro kostel apod) a asi 2-3x za mě zabral barbarku coop, když jsem měl víceméně tříměsíční absenci ve hře, na čemž jsme se nedomluvili, ale byla to nutnost opět kvůli víře., takže výjimečně schváleno.. každopádně.. o strategiích a válčení něco málo vím a.. skutečně si s tebou dovolím nesouhlasit. :D

Co se týče kreditky v ruce - já nikdy nekoupil ani 1 zlaťák.. ;) a sekerníci byl příklad, jelikož u 27k seker máš s 30% (zvýraznění toho, že si lze koupit bonus na zbrani, který normálně ve hře neodemkneš tuplem ne v ranné fázi hry) a je tam ten bonus nejvýraznější.. jelikož výsledná síla útoku je okolo 35100 seker.. což málo který útok překoná na sílu. ;) Dám Ti přiklad..

Na stejný počet provizí (27k seker x 5400 lnk) má sekera s bonusem výslednou útočnou sílu 1.579.000, přičemž LnK mají 1.053.000 :)) Což když se zamyslíme nad tím, jak fázově funguje přepočet, tak dostáváme celkem jednoznačný výsledek, proč jsem to zmínil, jako obrovskou sílu. ;) Obranou silou to dorovná např. 28.709 šermířů.. což málo kdo má ve vesnici. ;) Tuplem v prvních 14 dnech hry.

Ale v pohodě, žij ve své ulitě, jak zlatky nejsou výhodou a že jsi výborný stratég, jelikož jsi měl spoustu ODD.. já vyhrál 7 světů na DK1 a 3 na TW2.. k tomu několik set speedů (účet v TOP50 historicky na francii, dokonce 2 ačkoliv přes 2 roky oba neaktivní, jeden dokonce skoro 4. V době aktivního hraní oba účty v TOP10, jeden dokonce TOP3 a TOP8 celosvětového žebříčku SDS-kol). Takže, až mi příště povíš, že mě na základě veselého dojmu porazíš, tak se nenech vysmát, ale to se na české scéně nikomu nepovedlo 11 let.. počítaje jak DK1 tak TW2.. na TW2 mi dokonce ještě v době mé aktivity nikdo nesebral ani vesnici.. takže závěrem.. pokud tvrdím, že něco funguje a že to tak jde, tak věř, že to tak jde. Už na DK1 bylo pravidlo nezastavovat rekrut a to tam farmení bylo stonásobně složitější, tuplem první roky, kde nic jako šablony nebylo a bez skriptů jsi nenafarmil ani prd. A šlo to..

A to je přesně ten rozdíl.. někdo po konci ochrany útočí full útoky a někdo jiný pošle 2000 seker a 800 jízdy.. takové útoky jsou výsměch a ten hráč by se na to měl vykašlat.. nevyčistí si žádný aktivní cíl a když vedle něj bude hrát aktivní hráč, sežere ho jako by nic. (a přesně tahle skupina dle mého byla drtivá většina na prvních světech tw2, jelikož takhle na houby hrají hráči i dnes s lety zkušeností.. tehdy to muselo být ještě horší). Bohužel si tací nepřipustí, že dělají něco špatně.. a pak se vykecají na zlatky.. a opakuji, mě všechny tyto metody fungují a to zlatky nekupuji.

Námět k zamyšlení, hádám.
 

DeletedUser568

Guest
Hmmm... Tak zkus mrknout na statistiky světa forte de Sagres a zkus porovnat čísla prvního hráče po půl roce či po roce hraní se svojí bezchybnou taktikou po půl roce nebo po roce... PS nikdy sem nikde netvrdil že bych někoho porazil jen tvrdím že zlatky nejsou tak důležité a držet kasárny v chodu jednotkami které jsou určeny pro začátek hry není rozumné... Ale nemám tak rozsáhlé zkušenosti jako ty:)
 

DeletedUser730

Guest
Já neřekl, že kasárny nezastavují díky kopiníkům. To snad ani nerekrutuji v prvních 10 vesnicích.

PS: Tak omrknuto, srovnáváš účet hráče s 1900 vesnicemi se světy, kde tolik hráčů ani nehraje. Proboha..

Logicky, když je na světě 5tý den hraní 30.000 vesnic k čištění, tak pokud umíš hrát a točíš útoky, tak dosáhneš více útočných bodů, nežli na světě, kde těch vesnic je 4.000.. tam ti jednoduše dojdou cíle v okolí a nemůžeš jen tak bezhlavě střílet offky ze strany na stranu.

Když vezmu v potaz, že na aktuálních světech je aktivních cca 300 hráčů a v pozdější fázi 100.. sktuečně čekáš "boje" se stovkami plných útoků? Svět co běží první 3 měsíce a pak se jen dozabírají zbytky se světem, kde se 2 roky "válčí"? To nemyslíš vážně.

Žebříček poražených je k ničemu.. nebráním stylem, že bych útoky odrážel a útočím stylem, abych útoky neztrácel.. aktuálně máš 1900 vesnic, je ti šumák, když uděláš akci, kde ti 2Mil. jednotek umře ;) a srovnáváš tento bodový gain s hráči, kteří tolik jednotek ani nemají v součtu.. + máš tam tisíce cílových vesnic, do kterých můžeš pálit. To my většinou nemáme.. :D

Závěrem - žebříček poražených je k ničemu.. silného hráče stejně nesmíš nechat rozehrát a k pořádnému boji by ani dojít nemělo.. tuplem se žalostným stavem ve kterým je aktuálně zdejší komunita.. fakt tohle nejde srovnávat.

To je jak porovnávat situaci na českých dk s německým světem.. ano, čísla se liší, když hraješ proti 10.000 hráčů nebo na světě, kde jich hraje 90.000 ;)

PS: Já nikde netvrdím, že jsou zlatky důležité.. tvrdím pouze to, že v začátku (prvních 30 dní cca) je ten rozdíl diametrální a jsou způsoby, jak vypnout po 14 dnech hraní jakéhokoliv hráče pryč z mapy.. bez možnosti to efektivně bránit.. (bez pomoci ostatních), v 1v1 situaci zlatkář v prvních 30 dnech vždy bude mít silově navrch.. jasně, že po hraní x měsíců je to všem jedno, páč točíš útoky v desítkách/stovkách a bráníš se statisícemi/milióny jednotek.. tam je to už šumák a zrovna v této diskusi šlo o to, že někdo využívá zlatky v začátku světa.. a na začátku světa je to rozdíl... toho borce smažeš po 40 dnech hraní.. no mezi tím ti on smázne 5 spoluhráčů. To je to, na co narážím. Nějaké žebříčky poražených.. mě jde o vítězství, mít nejvíce ODD a prohrát svět mi přijde k ničemu.

+ se zaměřuji na taktiku a strategii.. mechanický outplay.. neprorážet silou, ale strategií.. na dk1 jsme hrávali bez rekrutování obranných jednotek na hranicích.. účty kolem 800k bodů /více stabilně na hranici udržet nešlo :D/ a rekrutovat jen off jednotky.. nenapsali jsme si se známým ani jednou o podpory.. stejný počet bodů jsme udrželi dva roky, denně chodili stovky útoků (plošně na účet) a obranný rank dával cca 50.000 denně (nebránilo se), přesto se udržela pozice pomocí strategie a proaktivního stylu.. kmen neztrácel žádné jednotky, soupeře jsme zpomalovali a postupně získávali pozici.. šlo by to betonovat jak tatar a nahánět ranky, ale.. to by byla nuda.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser568

Guest
Když už dáváš jako příklad německé servery a jejich počty vesnic potažmo hráčů tak zkus vzít v potaz tuto statistiku:

1 DE 86 802 vesnic max total bash 193 195 370
2 DE 82 010 vesnic max total bash 250 993 066
3 DE 79 252 vesnic max total bash 84 091 945

6 CZ 26 429 vesnic max total bash 805 638 919

total bash

Jako takové to číslo moc neznamená, ale vlastně jde o tvoji bojovou praxi ať už v obraně nebo útoku. Pokud si na jak 7 uzavřených severech nedal dohromady ani pár desítek mg bojových zkušeností a servery byly uzavřeny díky diplomacii což většina cz serverů byla to je bez debat, tak si pouhý válečný teoretik – což nemusí být špatné… ale praxe je praxe…. Za dobu, co jsem bojoval na 6 tém serveru jsem testoval různé kombinace dle toho na jakého soupeře jsem narazil a nikdy mě nenapadlo používat sekerníky jako hlavní útok hlavně díky časovému hledisku …. Nedržíš tedy nonstop rekrut pouze díky kopím ale točíš sekery ale to nezmění nic na tom že než uděláš jednu plnou útočnou tak někdo s jízdou si ji postaví 2x… a pokud ze začátku točíš jen sekery a spoléháš na to že vytlučeš okolí dříve než okolí tebe, tak je jen otázkou času než nerazíš na někoho podobně útočně laděného kdo tě přesvědčí, že realita by mohla být hodně nepěkná… neříkám že je to zle ale je to risk, který se nemusí vždy vyplatit … vždy jsem spíše preferoval útok z kvalitní obrany tedy jinak řečeno mít zajištěnou obranu která muže ze začátku lépe farmit atd a pak až utočit a stejně radši jsem použil jízdu díky farmení a rychlému pohybu…. ale to už jsou debaty čistě o taktice

ps: říkal si že není problém dohledat ty čísla po roce či půl roce hraní docela by mě to zajímalo


//doublepost - sloučení příspěvků - Michael87
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser730

Guest
Ta statistika vypovídá o tom, co jsem říkal.. ty máš extrémně vysoký bash, ale.. v čem je to dobré? To číslo je supr, to uznám i já.

Každopádně, moje nejvyšší čísla jsou na dk okolo těch 400mil. v útoku.. opakovaně na více nežli 4 světech.. další byli slabší, už to klesalo a zkracovali se světy..

Na tw2 ani 1 svět kde jsem hrál, netrval pořádně dlouho a dobrou polovinu jsem vždy strávil neaktivní pouze jako vůdce kmene a rádce ostatním, tedy srovnávat má čísla s někým, kdo aktivně rekrutuje na mrtvé mapě 3 roky v kuse.. to nedává moc smysl, ne?

A válečný teoretik.. :D Mechanicky nejnáročnější na podobných hrách jsou jednoznačně speed kola.. kde na reakci od souseda máš 2sec než tě trefí jeho jízda.. pokud ti fakt, že za tuhle dobu stihnu veškerými jednotkami uhnout a následně ho svou jízdou trefit na 0,1-0,5sec trefit, tak nevím, co více bys rád. :)

Pokud má hráč naučený mechaniky, nepotřebuje mít mega bash.. neprorážíš silou a nebráníš silou.. a nikdo mě nikdy nevyčistil ačkoliv jsem první měsíc neudělal ani deff jednotku.. jasně, můžeš někoho takového potkat.. ale i kdyby jel full off, tak mu uhneš a trefíš ho obratem.. pokud by šel šlechtou, tak mu jí odstřelíš.. pokud by šel vlakem rovnou, musí na začátku hry diverzifikovat doprovod a pokud chytíš každou šlechtu jednotlivě, zákonitě nějakou zabiješ a získáš čas na podpory.. nebo ho z otočky trefíš.. a pokud bude na jeden útok se šlechtou, tak nebude sám mít dost silnou deff.. necháš ho projít a sejmeš mu full off i se šlechtou při návratu k němu domů..

+ u mě je nutné brát v potaz, že nikdy nehraji sám.. mám rád strategii, to ano, ale ta hra mě fakt nebaví.. rád předávám to co jsem za roky u hry poznal a naučil se.. učím své spoluhráče, ukazuji jim co a jak.. proto když máme cca 60% mapy, tak pro mě svět končí a už ani nehraji.. jsem čistě vůdce kmene a diplomat, poslední dva roky. ;) + organizátor akcí a motor pro prvních 50-70 dní.. pak je většinou konec a není potřeba se přihlašovat a mapa je vyhraná.. jen trvá to pozabírat. Ale víš jak to myslím, ne?

K tvým číslům.. nutno říci, že jsem tě podcenil.. na tw2 supr jak počet vesnic, tak poražení. Ale stále platí, co jsem řekl.. mimochodem, jak jsme se dostali z otázky jestli jsou zlatky výhodou k tomu, kdo má jaký bash?

Co se týče bashů jako takových.. existují speed kola specializované čistě na to, že vyhrává pouze hráč, který porazí více nežli ostatní (útokem), jedno z nejnáročnějších v německu.. neustále tě někdo zkouší trefit a když na někoho zaútočíš, uhne ti a vyčasuje tě na pár desetin vteřiny.. vyhrává ten s nejlepšími reakcemi a kdo trefí nejvíc soupeřů.. to je pro mě mechanická zručnost ve hře.. sedět u hry 3 roky v kuse, klikat mince, a rozesílat offky po stovkách.. to je šíleně nudná fáze hry.. kdysi jsem měl 4,9k vesnic na dk a.. ten rank skákal sám no, když mi bylo fuk, že na ves pošlu 270 full útoků.. a bylo mi šumák, jestli se vymlátí vše nebo jí zaberu.. ale to je fáze hry, co nejde srovnávat a s mechanickou zručností či strategií už má společného pramálo..

Přehrát někoho strategicky můžeš na začátku.. když máš 2K vesnic a jdeš na borce co má polovinu, uděláš z něj debila i kdybys nechtěl.. čistě díky síle. A morálka zas takovou paseku neudělá.

Každopádně, netuším, jak jsme začali řešit tohle..
 
Nahoru