Diskuze - systém kooperace

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser730

Guest
Technický dotaz - jak je možné, že tam je tolik účtů ovládáno coopy? Jak k tomu došlo? Kde vzal každý tolik účtů k ovládání?
 

DeletedUser569

Guest
Nevím jak to vidí podpora, ale vznik coopů je jednoduchý. Hráči jsou ve svém území promícháni, spolupracují(jakžtak) a ve chvíli, kdy začínají končit mají dále hrající jen dvě možnosti. Sebrat coopy (jež pravidla dovolují), nebo skončit taky - "území", kde jsou promícháni s nehrajícím se nedá rozumně bránit. A zabírání nehrajících účtů bere možnost aktivní hry.
Je správné, že byla zrušena možnost ražby mincí pro coop spoluhráče i když mne osobně to nepotěšilo.
Předpokládám, že změna ceny šlechticů(např. jejich zastropování, jako bonus pro aktivní) by přirozeně omezila coop účty. Ale jejich prosté zrušení by jen otevřelo cestu pro podvody - předávání hesel, což zde už bylo. A hráči jenž nabrali hodně coop - není to pro ně žádný med. Mnoho coop účtů je nepřítelem zabíráno bez pořádné odezvy. A ti jež mají hodně coopů často sami končí.
 

DeletedUser778

Guest
Nazdárek,myslím si,že o systému coop či spolupráci se můžeme bavit do nekonečna.Nechal bych to na vyjádření podpory,ale ta nějak mlčí.
Nápadu je dost jak to změnit čí upravit ,nevím jak někdo od nich psal že to měnit nemůžou atd.a to vše v Německu.Ale problém vidím v tom
jak si někdo spočítá kolik hráčů se přihlásilo na Alnwic a Castle ,tak tam konec nemůže nikdy být nikdo nedobije 80 % světa při tolika lidech či vesnicích,spíše jak psali hráči přede mnou 50 hráčích,jsou to neskutečně velká čísla,ale proč držet někomu účty abych držel procenta světa taky není důvod ?
Hra jaká je nastavena na pravidla jsou nesmyslná,80 % mapy je zbytečně moc stačilo by větší polovina prvního kmene nad druhým ,stejně při dvou letech už hrají jen dva kmeny,další důvod je že než dobije někdo 70 % světa pořád se můžou přihlašovat stále noví hráči,stačilo by aby se už po půl roce nikdo nemohl přihlásit na nový otevřený svět,tím by se i hráčů snížilo a ne jak na Castelu 45 000.

Stále nápadu je dost jak změnit systém hry,vše se stejně děje jen při nedostatečných pravidlech hry (skoro vše je dovolené) , kdyby se pevnost dala stavět po půl roce hraní tak by hráčů neubývalo na světech tolik lidé by útočili a stavěli stále tak ta hra po roce už se stává nudnou a hlídáním neaktivních účtu stále přibývá,pokud se hráč nedokáže bránit 9 či 10 účty které nepřítel posílá tak určitě skončí hru a předá coop Nebo se snaží dostat taky nějaký ten vytuněný coop a hraje dál ,ale myslím si že více účtu leží jen tak aby nikdo nepřišel o území tím tak hra je už jen rutina a bez konce které měl být nastavený jinak i samotná hra či pravidla.
opravdu system spolupráce není ,když hrají v kmenu 50 lidí a vím že určitě skončí další a pak to dopadne jak na Bastile ze 135 lidí v kmenu ukončilo ten to svět sotva 25 hráčů a to se ještě neví kolik coopu z 25 tam ještě je :) a tohle vidíte konec hry ? 25 hráčů z celé ho světa není lepší ukončit hru z 200 proti 200 a další hráči na světě,třeba 1000 ?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Keeg

VIP
Nešlo by ani o to, že podpora mlčí, jen mi chvíli dalo, když jsem přemýšlel, co nového se vůbec dá vnést v téhle podobě do tématu, které se tu řešilo už vícekrát.

Co se týče zavírání světů, tak ano Bastille jsem nechal otevřený o týden déle. Nevidím v tom neschopnost. To uzavření světa je konečné, takže určitě stojí za to, aby se chvíli počkalo. Po dosažení toho procenta ke spuštění konce světa je uzavřena možnost registrace na daný server, takže opravdu nikdo nový tam jít nemůže. Ovládnutí kmenem je v současnosti konec hry, tak to je.

Ta funkce coopu dle mě nejde jen tak zrušit, ani by se to nestalo. Vymyslet nějakou funkci, dát ji do hry a pak zase zrušit je podle mě scénář, který se nestane. Coop měl dobrou myšlenku, jeho uvedení v praxi ale pokulhává, na tom se shodneme. Nejde o to, že my nic, to oni v Německu, je to myšleno tak, že my nemůžeme přímo zasahovat do té hry a upravit si, co chceme. O těch úpravách se určitě dá bavit, ale zatím tu tuším padlo jen buď zrušení nebo omezení na nějaký počet. Zrušení neprojde, omezeno to bylo (já vím že až nově) na 9 a můžeme k tomu počítat ještě mince.
 

TasmánskýČert

Active Member
Já bych tak uplně neházel flintu do žita - protože pokud došlo k samotnému omezení (sice nic neřešícímu) tak zřejmě muselo z mnoha komunit vyjít na povrch jak moc nespokojení s touto funkcí hráči jsou - to asi nebude problém jen u nás ale i ve všech komunitách - možná by stálo za to zkusit zavést nějakou petici kde by hráči měly svobodnou volbu volit zda jsou - pro zrušení této funkce - případně jejímu omezení v mnohem větším rozsahu nebo zda jsou s touto funkcí spokojení - netuším zda tuto možnost jako CZ podpora máte nebo ne, ovšem možná by nebylo případně špatné se na toto zkusit ve vyšších patrech poptat - to nikoho nic stát nebude. Nemohl by jste se toho chopit Keegu jako zdejší nejvyšší hlava? Díky.
 

DeletedUser778

Guest
ahoj,taky dobrý nápad :) problém vidím v tom,že kde by se hlasovalo tu, je tu dost hráčů ale žádný pisatel ve forum, píše sotva 20 lidí ,to by nemělo žádný význam a v Tribalku hra kdeby hlasovali každý i coop :) tzn jedině ve hře,ale stejný systém jako v soutěži o tipy na ME 2016 a tajemné heslo :) to by se ošidit nedalo :)
já to vidím spíše na systém spolupráce max, dva hráči na hlavní účet :) problém je v tom že nejde zjistit že ten hlavní stále hraje :)
pokud si založím účet jak v bance nebo na hře ,tak nemůžu pozvat žádného kamaráda či někoho z rodiny pokud mi to hra či majitel účtu nedovolí a i v bance to jde jen si uvědomit,že dávám svolení i třeba ženě nebo manželce a to by si panečku každý chlap rozmyslel :) jestli příjdu o korunky tady nebo na účtě v bance :)
 

DeletedUser730

Guest
A co takhle petice né přímo pro zrušení, ale omezení. Počet - víc než 3 současně je pitomost + provést to, že se při aktualizaci všechny coopy zruší (vypneme tím borce co jich z dřívějšku mají třeba 30), např. nelze focusnout stejný cíl (coop+vlastní účet), nelze podporovat sám sebe z coop účtu, nelze útočit na coop účet (rozebrat ho), nelze odesílat suroviny, nelze odesílat sabotáže. Mít přístup na 30 účtů, nebo 10.. to není moc rozdíl - tedy omezení na číslo 9 je absolutní pitomost, a ty mince, to je krok správným směrem, ale nic moc neřešící.


//odstraněna zbytečná citace - Michael87
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser265

Guest
Zdravím,

jak již bylo několikrát řečeno, tak úprava funkce je nezbytná, na tom se všichni shodneme. Ale to co bylo dosud navrženo hráči je, že buď se úplně zruší (což si osobně myslím, že nedopadne), nebo ji úplně osekat, díky čemuž by základ celé funkce pozbylo smyslu. Což je také nereálné.

Časové omezení by také mnohé vyřešilo, ale nelze to dělat tak, že by se tak stávalo při aktualizacích, ty jsou většinou každých 14 dní, někdy i dříve. Chtělo by to, když už, pevný čas, který by se odpočítával od přijetí coopu - můj názor je tak 6 týdnů a pak aby minimálně 3 měsíce nešlo tento coop obnovit u stejných hráčů.

Tím chci říci, že destruktivní návrhy, které tu povětšinou padají (např.: zrušení funkce, osekání jejich primárních funkcí, apod.), jsou k ničemu a nikdo vám na ně nekvýne. Pojďme vymyslet něco konstruktivnějšího. Co by pravý smysl funkce zachovalo a přitom odrazovalo od případné legalizace tzv. mulťáků?
 

TasmánskýČert

Active Member
V prvém by se měly upravit učty jako takové a jejich aktivita- - tj. pokud se hráč nepřihlásí měsíc v kuse - dojde k omezení funkce coopu a pokud se nepříhlásí dva měsíce učet se stane neaktivní a do třetího měsíce barbarky...to by částečně vyřešilo celej problém coop mrtvých učtů, který se používají ke zvyhodnění hlavních učtů .- mě osobně moc nebere hra proti hráči co vlastní Tři milionové coopy co sedí hned vedle něj - je to dost nefér...už jen vzhledem k tomu že ty coopy jsou hráči co víc jak pul roku už nehrají - deprimující, zdlouhavé a nemotivující hrát dál..na castelu tam je situace uplně "vyšperkovaná" coop masterama.
 

DeletedUser730

Guest
K tomu osekávání funkcí - můj "návrh" nespočíval v osekání funkcí spolupráce, v rámci kmene, akcí apod., ovšem osekání funkci párování aktivit coop účtů + hlavního účtu. Tedy by nebyl problém proházet si coopy po kmeni a spolupracovat v akcích, farmení apod nadále, ale už by nebylo reálné válčit proti jednomu člověku co ovládá polovinu kmene, eventuálně hráči co se brání z několika účtů.
To vypnutí po aktualizaci - já myslel jednorázově, ne vždy. Ví se, že jsou hráči, co mají více coopů, než je povoleno (jelikož je nabrali dříve) a ty jim už nezmizí. Tak při nějaké aktualizaci hodit oznámení o vypnutí všech coopů a aktivní účty = nahodí si coop znovu, mrtvé účty? Zůstanou mrtvé.
Nikdy znovu by se to nevyplo, pouze na odstranění těch skutečně mrtvých, kteří už ten coop zpátky nikdy nenahodí. Jelikož právě těch se primárně chtějí všichni zbavit, ne? Každopádně to s tím časem je hezké.
Edit: Teď zrovna máme menší válečný problém, že se zabvujeme zakladatele jednoho kmene, co ovládá snad polovinu daného kmene a betonuje tím sám sebe..
Každopádně to vypnutí po aktualizaci by mohlo být např. ob 30 dní, ob 60 dní apod., aby mrtvý účet zůstal mrtvý (hráč nechal coop, skončil, coop ho ovládá a následně ho ztratí a už nikdy se tam nedostane, bez přihlášení původního majitele), ale aby hráč měl coop na sobě několik let hraní a klidně na celý kmen, (9 lidí je nově omezení, ale tak, na 200 členný kmen teoreticky stačí nějakých 22 hráčů a následně se kmen tváří jako šíleně aktivní).
 

DeletedUser265

Guest
Jednorázové vypnutí, respektive zrušení všech coopu najednou, je nesmyslné už jen z toho důvodu, že jak by k tomu přišli ti „slušní hráči“, co celou dobu hrají „fér“ a odjedou na delší dovolenou? Sám jistě víte, jak v případě válečných konfliktů hrajou svoji roli i minuty.

Když by se zavedlo to, co navrhl hráč @sarshazar, tak by to mohlo být klidně i se zpětnou účinností. V reálu to znamená, že by systém vyhodnotil neaktivní účty a ty mohl po 30 denní neaktivitě omezit, po dalších 30 dnech zrušit coopy a po dalších 30 zbarbarovatět. Dle mého soukromého názoru - řešení ideál. ;) Jenže... Tato úprava by se musela testovat a to nejméně 3 měsíce, aby se zjistilo, zda to tak bude fungovat. Ano, jistě si řeknete, že čas se dá upravit, ale vždy je lepší testovat v realném čase, než aby pak byly chyby typu, že byl coop odstraněn dříve, než měl, nebo co hůř, že hráč zbarbarovatěl, i když se jednou za těch 90 dní přihlásil. Bohužel, opět dle mého soukromého názoru, podobné opatření mělo být zavedeno již od začátku. V InnoGames asi sázeli na čest svých hráčů. :)
 

TasmánskýČert

Active Member
Já si myslím, že by to bylo lepší než nic - tak čím dřív by s tím začly -co se týče testování tím lépe - protože pokud je i malá naděje že se věci zlepší byl bych klidně ochotný se vrátit zpět na castel...je potřeba podat nějakou oficiální žádost?
 

DeletedUser265

Guest
Žádost k čemu? K návratu na server, či úpravy funkce?

K návratu na server nic nepotřebujete.

V případě, že máte na mysli žádost o úpravu funkce, tak Vás zklamu. Obávám se, že v tomto ohledu se s Vámi z InnoGames bavit nebude. Budete nejspíš odkázán na tým, respektive fórum, ve svém mateřském jazyce. Tento návrh musí vzejít od nás, respektive od CM - Keega a věřte, že InnoGames takto „bombarduje“ týden, co týden.
 

TasmánskýČert

Active Member
jaj ne navrat na server to je jasný přece nejsu prvňák :)) o žádost na upravu samozřejmě tak jak to zrealizovat tedy? podáte návrh v tomto znění vy? respektive CM?
 

DeletedUser265

Guest
Jak jsem psal, náš CM, tedy Keeg, „bombarduje“ InnoGames o úpravu funkce a jsem si jist, že tuto možnost úpravy též zmíní.
 

DeletedUser778

Guest
ahoj,moc se mi tu nechce psát a nějakém zlepšení čí zrušení coop ,kdo chce hrát nefér vždy si najde cestu aby měl dost coop
jen by mě zajímalo jak to dělali v jiných zemích třeba Brazílie a Argentina či další země tam je ukončeno dost světů a tady v naší zemi s bídou sotva jeden a pochybuji že by si drželi neaktivní účty.Tahle funkce coop neměla přijít vůbec na povrch a pokud jo tak max 7 dní a snad jen dvakrát do roka :) to je můj názor a moje odpověď,kdo má coop tak si stěžovat nikdy nebude a kdo ho neměl nebo opravdu jen na výpomoc při dovolené tak mu nikdy chybět nebude .
Jak tak koukám tak není i žádná komunikace v kmenu či žádná pomoc a proč ? když má každý nespočet coopu tahle hra se už dávno nepodobá hře která byla na začátků prvních 3 světů a to je právě to co tahle hra po roce a půl postrádá každý jede svoje a je jedno jestli coopem či spolupráci blízkých či aktivních hráčů .
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser265

Guest
Jediné, co Vám k tomu mohu říci je to, že všechny verze hry jsou úplně stejné. Coopy jsou nastavený stejně, alternativa konce hry je nastavená stejně, apod. V jediném, co se liší, tak je logicky jazyk.

7 dní je krátká doba na to, aby funkce splnila svůj smysl. Zatím nejideálnějším řešením je to, co navrhl hráč @sarshazar.
 

DeletedUser778

Guest
no máme pravdu asi každý,ale 6 týdnu jak jste psal vy taky není řešení ,jako zástup dovolené lidí tolik nemají :) internet už je stejně všude a pokud to někdo hraje aktivně tak si to zapne i na pláži u moře :)systém coop je spolupráce jak jste psal několikrát to je spolupracovat z kamarádem vedle v provincii atd. či kdo vám dá coop,pokud jde na kamaráda útoky od nepřítele a nemám na něj coop tak to stejně neuhlídáme i on pokud je třeba mimo internet ,časově to má zapnuté každý jinak a v době útoků můžete být v práci atd.

pokud mám hráče v kmenu který potřebuje pomoc ať předá coop na výpomoc při útocích a obranách při nových začátcích a nových světů -nevidím důvod nemít coop ,ale pokud hraje na castelu pár lidí či na alvingu už to není spolupráce ale jen hlídání neaktivních účtů,a děje se to jen při nedostatečném konci hry či světa ano pokud by byl rozumný konec tak by se to nedělo.

Ono i hlídání několika účtu dá určitě zabrat,ale to už není hra ,ale nemoc a lidí kteří tohle dělají přicházejí v reálném životě o dost věcí a vůbec si neuvědomují jak tahle hra měla ze začátků úspěch v dobách bez coopu či samotný život který žijeme.Ať si hlídá někdo účty ale nakonec zůstane ve světě lidí jak na Bastile 25 hráčů ukončilo tento svět
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru