Diskuze k vyrovnávací aktualizaci II

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser568

Guest
Věřím tomu že většině lidem kor zde na forum je jasné jak funguji moderátoři for a že jsou prostě jen zrpostředkovatelé s vývojáři hry ... proto bych si nebral jednotlivé názory vzahovačně vůči vám .... já osobně jsem se včera přišel spíše jen vykecat :) a s vaši podporou ve hře jsem byl vždy spokojen když jsem přišel do hry a učil se začátky vždy jsem měl z vaší strany rychlou a pro mě úspokojující odezvu ... problém je v tom že hra se začíná ubírat směrem který může odradit velkou část populace ale je to pouze můj názor ...je pravda že odezva na na cz forum je opravdu přibližující se nule tak se není čemu divit... ale furt se mi nechce věřit že jsou v zahraničí tak chytré hlavy které vytváří takováto vylepšení :))))))
 

TasmánskýČert

Active Member
JAk je uvedeno, když někdo na forum jít nechce tak prostě nepůjde a tento samý problém je v kmenech...když nelze někoho donutit aby daroval suroviny - tak ho určitě nedonutíte, aby šel na forum prosazovat návrhy...jo ty soutěže to je neštěstí...
 

DeletedUser265

Guest
Nejmenoval jsem, bral jsem to obecně. ;) Zase tak vztahovačný nejsem! :D

To je pravda, ale pak jsme my tím hromosvodem, kdo schytá nevůli hráčů, ať už na fóru, nebo v tiket systému.

My všechny vaše názory bereme v potaz, ale v konkurenci ostatních komunit jsme téměř bez šance cokoli prosadit. Zkuste si o tom promluvit ve vašich kmenech, se spojenci.

P.S. jsem rád za vaši nynější zpětnou vazbu, kéž by byla častější a hráčsky úspěšnější... :)
 

DeletedUser142

Guest
Diskuze na sabotáže tu byla několik měsíců [ZDE], ke kterým se vyjádřilo okolo 30 hráčů ze zhruba 100.000!

Na EN fóru mělo nejdiskutovanější téma, které bylo odesláno vývojářům, 46 odpovědí, včetně reakcí týmu TW2 (u našich sabotáží bylo 44 odpovědí, takže počet hráčů, kteří se vyjádřili, bude podobný). Celkový počet hráčů na EN serverech je asi 4-5x vyšší, počet hráčů na fóru je asi 6x vyšší. Je tedy skutečně problém v malém množství zúčastněných?

Na většině velkých fór odeslána vývojářům spousta názorů s jednociferným počtem komentářů (a to ještě 1 komentář nemusí znamenat 1 hráče, který souhlasil s návrhem). Větší množství komentářů se sejde jen málokdy, a rozhodně tam nikoho nenutí, aby obvolával hráče ve svém kmenu a přemlouval je k přidání hlasu na fórum. Prochází dokonce i názory, které nikdo jiný neokomentoval. A jsou to drobné změny i návrhy na celé překopání systému. Stačí se podívat: https://en.forum.tribalwars2.com/index.php?forums/forwarded-ideas.13/

U nás všechny názory visí na fóru a nic se s nimi nedělá, přestože hráči reagují zhruba ve stejném počtu, jako na velkých fórech, a v poměru k celkovému počtu hráčů si tedy vedeme mnohem lépe, než velká fóra. Je tedy skutečně problém v tomto?

EDIT: Ještě dodám, nesnažím se nikoho z ničeho obviňovat, jen mi zkrátka na tvrzení, že naše návrhy neprochází proto, že se méně vyjadřujeme, nesedí fakt, že na jiných fórech projdou návrhy, které třeba ani nikdo další neokomentuje
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tak poslední příspěvek považuji za jeden z nejúpřimnějších, který jsem zde kdy od Vás četla. A o tomto celé je, česká herní komunita nikdy nebude tak silná jako např. v Německu či v Polsku a jeden příspěvek o sabotážích to říká jasně, kdo bude poslouchat nějakých 80 hráčů z ČR, když k tomu samému se v Polsku vyjádří hned 1000 kousků, takže dochází k rezignaci se k čemukoliv vyjadřovat, neb to nemá ve finále stejně žádný přínos.
Nemyslím si, že je to o české povaze, vyjadřovat se k něčemu až když je po všem a pak brečet nad rozlitým mlékem, jak píšete, ale musím říci, že za tu dobu jste si nás vycvičili k tomu, ty vaše návrhy a změny brát s rezervou, neb co je dnes za týden neplatí, pak se něco napíše a pak se to zase zruší. Takže když jste začali avizovat tuto aktualizaci, tak každý nad tím mávl rukou a řekl si bůh ví jak to všechno dopadne, tady se to mění rychleji než počasí, takže se na druhou stranu nemůžete divit, že hráči čekají, co z toho vlastně vyleze a pak se k tomu teprve vyjádří.
Nehledě na to, že si nikdo nepřipouštěl, že to vůbec můžou myslet vážně a dotáhnout v této podobě do konce .)
Celé tady je to o aktivitě, píšete něco o 100.000, to máte asi jen registrací,ale rozhodně to není počet skutečně hrajících. Tipuji, že každý svět hraje aktivně maximálně 200 hráčů, některé světy ani to ne, ale to není naše chyba. Toto fórum téměř nikdo nečte, už jen to, že se do fóra musíte opětovně zaregistrovat, toto fórum by mělo být součástí hry a ukazovat se upozornění o nových příspěvcích a i tak by se aktivita jen mírně zvýšila. Však mnozí hráči nečtou ani kmenová fóra, natož herní. Ano jste hromosvodem, ale nikdo jiný tu není, kdo by mohl hájit naše názory, vy napíšete, je vás málo, my tak nic nedokážeme prosadit, ale my se sami od sebe taky sotva rozmnožíme...

Takže závěr? Si každý udělám sám :)
 

DeletedUser265

Guest
Nikdy nikde nebylo uvedeno, že se žádný z vašich návrhů neodeslal, ale jde o to, že pokud se naskytne protipól vašeho návrhu s návrhem jiného týmu, který má více hlasů, tak který vyhraje?! O tom to je a o tom tady celou tu dobu hovořím!

CM dělá každý týden report, ve kterém uvádí - když zde nějaký je - Váš návrh. My ty návrhy odesíláme, ale bez účinku - o tom to je! ;)

Celé tady je to o aktivitě, píšete něco o 100.000, to máte asi jen registrací,ale rozhodně to není počet skutečně hrajících.
To bylo nadhozené číslo, neboť registrovaných účtů je daleko více. ;)
 

Keeg

VIP
Dobré dopoledne.

Co se týče dlouhotrvajících problémů se hrou, ale nesouvisejících přímo s touto aktualizací.

Hra bez konce
Pevnost jako taková a plánovaný konec hry byl uveden na wikipedii, takže všichni správně chápeme, že to má reálně existovat. V tomhle ohledu to ale byl pouze plán do budoucna a Pevnost nebyla fakticky do hry zavedená a stále není. Ano, je to chyba. Vzhledem k tomu, že vývojáři se vyjádřili tak, že zavedení Pevnosti bude časově náročné, tak se přišlo s dočasným řešením. To řešení si muselo vystačit s tím, co ve hře zatím je, aniž bychom mohli něco upravit. Oficiálně tedy prostě bylo oznámeno, že budeme mít event s kmeny, který ale nakonec způsoboval problémy na verzích, kde se s ním následovně světy uzavřely. Odešlo se od něj tedy a hra konec žádný opět nemá. Problém to stálé je, stejně jako další věci, které nicméně zasahují do aktuální hry, tj. chyby ve hře jako takové, a proto se řeší tyto chyby.

Sabotáže
Tady nemá cenu se rozepisovat. Všichni víme, v čem je problém.

Co ke znevýhodnění obranných hráčů, stanovisko vývojářů hry je takové, že v dlouhé době výstavby zdí není problém. Jde o to, že posunutí času je záměrné, aby do hry vstoupily s větší důležitostí katapulty a beranidla, na druhé straně pak komturie a trebuchety. Do oznámení byla přidána tabulka změn hodnot jednotek (ano, také mě nebaví ke každé druhé aktualizaci dolepovat něco, co se zapomnělo). Trebuchet již místo 30 minut trvá 8.

S návrhy to je tak, že je fakticky jasné, že za současného stavu není reálné, aby měly návrhy podporu x hráčů. Fakticky by to znamenalo, že žádný z návrhů by nikdy nebyl posunut dál, což se samozřejmě neděje. Beru v potaz všechny názory a návrhy, které se u nás objeví, a předávám je dál. Co se s nimi však dál děje již není na nás, ani na mě, ale na lidech, kteří rozhodují o směru hry. Já si mohu pouze každou chvíli opakovaně stěžovat na to, že něco nejde, a že to je opravdu problém, ale jiný nástroj v ruce nemám.

K celkové aktivitě fóra a naprosté neprovázanosti všech dejme tomu komunikačních portálů, které tu máme, jsem se již vyjadřoval vývojářům. Máme tu fórum, wikipedii, hru, oficiální facebook a videa na youtube. Máme tedy spoustu rozmělněných míst k zisku informací, na které se prostě nedostane tolik hráčů, kolik by bylo potřeba. Nemyslím si, že jedno malé oznámení do hry dokáže hráče přimět tyto komunikační prostředky používat nebo sledovat více. Taková snaha tu už také byla. Bohužel s tím souvisí i soutěže, které nastínil Michal. Máme stále otevřené soutěže k novým serverům a je zvláštní mít otevřených x soutěží současně, stejně jako mít 3 - 5 soutěžících, ale tohle je téma na vcelku jinou debatu než o této aktualizaci.

Názory českých hráčů na tuto aktualizaci beru v potaz a předám je dál.
 

DeletedUser418

Guest
Nic se už nezmění je moc pozdě . CZ tribal skončil na nové světy skoro nikdo hrát nepujde protože jsou nudné , prázdné a žádné změna ve hře tomu nepomuže ( možná speed server ) aktualizace kompletně dorazila tuhle hru .

Vesnice se mě dál zabírat nechce protože hra stejně nemá konec ani mít nebude už jen posílam saboty a stavím obranu ( zabíral sem aktivně vesnice hráču od začátku světa ale dál to nemá žádný smysl jen další čas navíc ) .
 

DeletedUser

Guest
Tak toto je odpověď od Keega, za kterou se sluší poděkovat. Je v ní vše co je potřeba vědět . Vývojářům se dle mého povedli dvě věci . Zničit smysl hry ,to jest, strategii, budování,taktiku a hlavně zábavu a odreagování . A cíl hry , vlastně sem není co napsat, neb ho neznají ani vývojáři . Myslím ,že mnoho hráčů ukončí hru , je to jen plýtvání časem nad něčím co nemá smysl ani cíl . Vzhledem k tomu , kolik je opravdu aktivních hráčů i s coopy , to bude konec serveru. Vyhraje ten, kdo vydrží , třeba jeden jediný hráč. To je docela úspěch , na více jak 100 000 registrací :)
Nápad hry byl skvělý ,škoda, že to tak zničili .
 
Zdravím všechny hráče zde v této diskuzi.

Vždy se řídím hesly: "Na nic není nikdy pozdě" a "Nikdy není tak špatně aby nemohlo být ještě hůř"

A tak se tím budu řídit i teď. Hru jsem začal hrát na Alwicku a jsem i na jiných světech. Co se týče této aktualizace je pravda, že to dost mění styl hry, ale vsadím vše co mám, že herní tým dělá vše co je v jejich silách pro to aby si hru užil každý hráč. Bohužel není možné zavděčit se všem, a tak se nyní vývojáři zaměřili na hráče, kteří hrají spíše agresivně a rádi ničí a sbírají vesnice jiných, ale nikde není napsáno, že se sabotáže musí používat. A stejně jako zde bylo zmíněno nemyslím si, že je velký problém se pokusit o domluvu mezi kmeny. Na alwicku je pravda, že tato dohoda fngovala dosti dlouho ale nyní se přešlo do stylu zákopové války. Každý posílá sabotáže na druhou stranu a čeká kdo se na to vykašle, ale hernajs to vážně teď prostě všichni stáhneme ocas a půjdem na jinou hru jen pro to aby tam udělali to samé???? Nemyslím si, že je to moudré řešení. Myslím si, že hra ještě není tak ztracená jako všichni tvrdí a pokud se všem něco nelíbí tak se přihlašte do herního týmu a zkuste si to. Myslím si, že by se na to většina lidí po chvilce vyašlala. Stále hájím a hájit budu, že herní podpora se snaží co může, ale teď to nevyšlo ale co příště??? třeba se to povede a jestli ne ak jindy. Nezapomínejte naděje umírá poslední a myslím si, že teď ještě není ten čas. Ano vše je to o hráčích, ale nikdy se nesmí hledět na množství ale na kvalitu dotazů a připomínek. 6e má německo a jiné státy víc aktivně se podílejících hráčů je sice hezké, ale množství není všechno.

Já osobně jsem a vždy jsem byl spokojený s herní podporou. Kdykoli jsem měl problém pomohli. Takže se nadále snažte a věřím, že i když to nevychází teď může se to povést příště.

PS: Ano vím je možné, že někteří budou poukazovat na to, že jsem zaregristrovaný teprv dnes. Ano jsem a nejsem pyšný na to, že jsem se aktivně nepodílel ale nikdy není pozdě začít a tak ani teď ne.

Přeji hrásné herní chvíle
Lord of Darkness
 

DeletedUser707

Guest
Tahle aktualizace zdá se mi poněkud nešťastná, jsem každopádně zvědavej jak se to teď bude vyvjíjet, ty hradby už mě deptaj teď a to je to tu chvíli, a sabotáže budou asi ještě větší lahůdka :)
Každopádně mě vážně baví když český člověk nadává na vlastnosti českých lidí, obzvláště když se sám chová jako typický český člověk (v tomto případě- my nic to vy za to můžete :))
 

DeletedUser

Guest
a hráči z jiných zemí jsou na rozdíl od českých hráčů konkrétně například se změnou ohledně sabotáží a hradeb spokojeni? protože při letmém pohledu na eng forum se mi zdála nálada dost podobná té zde...
 

Keeg

VIP
a hráči z jiných zemí jsou na rozdíl od českých hráčů konkrétně například se změnou ohledně sabotáží a hradeb spokojeni? protože při letmém pohledu na eng forum se mi zdála nálada dost podobná té zde...
S tím není asi spokojen nikdo. Ale nespokojenost se nerovná ihned zásahu do hry, teda funkčnímu zásahu do hry.
 

DeletedUser556

Guest
S tím není asi spokojen nikdo. Ale nespokojenost se nerovná ihned zásahu do hry, teda funkčnímu zásahu do hry.
a to by právě měla být první známka toho,že bych měl makat na nápravě.kdybych takhle makal v práci,tak to bych brzo letěl
:p
 

DeletedUser710

Guest
Do oznámení byla přidána tabulka změn hodnot jednotek (ano, také mě nebaví ke každé druhé aktualizaci dolepovat něco, co se zapomnělo). Trebuchet již místo 30 minut trvá 8.

Zdravim Te,
kde prosim najdu tabulku hodnot jednotek? V oznameni ji nevidim, asi jsem slepej. Druhy dotaz na Trebuchet....opravdu je to 8 minut?...ja bych tedy rekl, ze je to minut 20....
Diky za odpoved
 

DeletedUser265

Guest
Zdravím @vlk330,

tabulka je na konci příspěvku Vyrovnávací aktualizace II. ;) V uvedených aktualizacích jsou vždy takové informace, které dostaneme od InnoGames. Bohužel se občas stane, že levá ruka neví, co dělá pravá a podá jiné informace, než skutečně je pravdou. Ve hře je opravdu rekrutovací doba Trebuchetu 20 minut, nikoli 8.

Díky za upozornění a omlouváme se za klam.
 

DeletedUser710

Guest
Diky za odpoved, nicmene, co jsem jen tak letmo projizdel ty casy rekrutace, u vetsiny jednotek nesouhlasi ani nahodou....nekde to je dokonce i mene, ale nesouhlasi nic....vim, ze to jsou prevzane informace, mozna by stalo za report
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser265

Guest
S CM jsme tuto skutečnost také, bohužel, zjistili. Již se kontaktoval s vedením a tato situace se řeší.
 

DeletedUser418

Guest
Já bych je všechny vyhodil :D Nejdřív testuji , najdu chyby , opravím je a teprve potom nahraji aktualizaci na servery . Po každém udpate je nějaký problém jako nechápu jestli to dělají schválně nebo jsou špatní programátoři . Prostě nahráli udpate bez jediného testu nebo o chybách ví ale je jim to jedno protože se pokaždé najde nejaký blb co bude platit :D.

Taky vázne komunikace mezi CZ týmem a inno viz. špatné informace obdivuji všechny moderátory a GO kteří si všechno odnesou díky neschopnosti programátoru InnoGames ( Deutsch gierigen Schweine :D ) .
 

TasmánskýČert

Active Member
Mno když se na to podíváme zeširoka tahle hra není zdaleka jedinná která má problém s tím, že pouští do ostrého věci a chyby, které by se měly na testu odbourat a je zajímavé, že největší problém s tímhle mají zrovna v německu a člověk by si myslel jak jsou němci rázní a disciplinovaní...není tomu tak.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru