Verze 1.85

Keeg

VIP
Verze 1.85 přináší novinku v podobě ukončování světů - vítězné body. Sdělte nám prosím, co si o ní myslíte.
 

DeletedUser754

Guest
Dobrý den ,
mně osobně se vítězné body nezamlouvají ,místo boje budeme běhat po provinciích a v každé si uděláme jednu vísku?Když TW2 začínal ,nebyl sice konec(pevnost )ale hra byla záživná ,každý si bránil provincii(provincie) myslím ,že tam bylo 30 vísek?) lidi museli spolupracovat a ted ?Přestanou komunikovat úplně ,stačí přece ,když si udělají vísky po celé mapě .

Hezký večer AB
 

Keeg

VIP
Já v tom naopak vidím to, že bude nutno provincie bránit a mít v nich nejlépe více vesnic od lidí z kmenu, což mi přijde jako lepší řešení než současný konec světů.
 

DeletedUser937

Guest
Muj osobni nazor ze je to uplne stejne jako predchozi verze spis by se chtelo zamerit na aktivni hrace a ohodnotit vse napr. Uderne body, celkove body, pocet vesnic a samozrejme i provincie, ale vzit v potas vse a ohodnoti vsechny body a nejen jeden. Vim bylo to slozitejsi ovsem hru by to udelalo zabavnejsi a hlavne by mel clovek smysl bojovat a utocit na hrace, takto to nema vyznam a jen uprednostnujete domeckareni.
 

DeletedUser962

Guest
Hezké dopoledne všem kmenařům.
Před skoro týdnem jsem po přečtení aktualizace reagovala křížkem na liště. Podle obsahu a počtu obou reakcí tak reagovala drtivá většina hráčů.
K tématu jak se bude fajně bránit provincie :
- stará pravidla - snaha o min. hráčů a max level kostelů - spolupráce
- nová pravidla - snaha o max. 1ves na hráče v provincii- nikdo nepostaví kostel na 3 level. Kdo ano tak bez jednotek nepřežije ....Představa, že mám 250 vesek v 250 provinciích mě neláká. Hra nutí k vytváření početných kmenů a honění se po celé mapě za 100 bodovou barbarkou - je za ní stejný vítězný bod jako má držitel celé provincie vesek s min. 10 000b. Jeden hráč přestane hrát nebo přejde a máš kukačku v každé provincii!

Dnes mě zvědavost nedala. Přečetla jsem 250-300 reakcí na zahraničních fórech. Doporučuji přečíst zejména USA /dokud tam reakce nesmažou jinde už mažou/ https://us.forum.tribalwars2.com/index.php?threads/release-1-85.2267/
95% lze shrnout :
- děkuji za hezkou hru a pokud víte o hře, která si zaslouží investici času a peněz - uvítám odkaz
- autoři zcela rezignovali na zpětnou vazbu od hráčů
- moje poslední hra


Několik dní se pokouším přijít na motiv změny. Pokud někoho napadne jiná možnost sem s ní.Mě napadají jen dvě:
1/ Autoři nechtějí hru dál provozovat a tohle jim přijde lepší ukončení než jedna věta - neotevřeme nové světy
2/Autoři se chtějí zbavit 98% hráčů, kteří utrácejí za zlatky méně než 2% domkařů. Klikací hru hrají strategicky. Cílovou skupinu domkařů vykazují z map dříve než vše utratí. Nelogická pravidla vytvoří domkařům příjemné prostředí a klid na hru.
 

DeletedUser568

Guest
Abych řekl pravdu, když jsem v oznámení objevil, že update neovlivní stávající světy, tak jsem ho rychle přelítl… no ale na základě toho, co jsem si zde přečetl, jsem se vrátil do popisu updatu a musím říct, že toto je opravdu veliký krok zpět :)))) (jestli to tedy bude opravdu tak fungovat)
Každý kdo ve hře trochu bojuje, tak ví, že vzdálenost je vždy v boji rozhodující. I v případě, kdy je protihráč 2x větší, tak pokud máte své vesnice u sebe, tak dokážete tvrdě útočit i bránit … v začátcích, kdy nejsou aktivovány kmenové bonusy jako podpora, tak to platí dvojnásob
No a tento update :))) jde úplně proti této logice…
Tuto hru hraji poprvé, ale za celou dobu jsem se snažil postupovat kontinuálně provincie po provincie a vždy když jsem na někoho narazil, tak měl nemalé problémy. Na druhou stranu když jsem musel udělat větší skok po mapě já… jelikož bývalý cech byl z 85 procent plný farmářů a lovců barbarek:)) tak jsem to zase pocítil já… jelikož jsem musel bránit na dálku a utočit na dálku … a i když to vezmete z reálného hlediska tak bych řekl, že armáda, která se vzdálila daleko od svých zdrojů, tak krom slavných výjimek prohrála…
A tento update hráče nutí roztahat se po celé mapě :)
 

DeletedUser265

Guest
Zdravím,
celkem dlouho jsem nad tímto tématem přemýšlel a hledal pozitiva. Nicméně si myslím, že to zase tak černé nebude, protože jsem jedno našel. Nikdo přeci nikoho nenutí, že musí již od začátku hrát tak, aby měl v každé provincii jedno město, kvůli jednomu bodu započítávaného do hodnocení k uzavření serveru. Pořád lze hrát stejně a i sami hráči dokáží ovlivnit konec daného světa. Jakmile sami hráči uznají za vhodné, že server je dost starý na to, aby jej dokázali vyhrát, tak přichází to nejlepší. A to je spolupráce kmene. Vždyť přeci můžete hráči vesnice tzv. předčistit/předšlechtit, kdy spoluhráči z kmene připravíte vesnici tak, aby ji převzal jedním útokem. Na oplátku mu zase můžete přenechat vesnici ve své provincii. Kmeny se přeci povětšinou shromažďují tak, aby byli hráči co nejblíž u sebe. Vzájemná spolupráce, podpora - to je smysl kmenů a tento konec serveru ji podporuje, tedy alespoň podle mého. V tom vidím hodně velké pozitivum. Navíc bude tento konec serveru složitější, než jednoduché přebírání vesnic ve smyslu, čím víc vesnic, tím líp. Nyní je do toho započteno i to, kolik provincií váš kmen ovládá.
 

DeletedUser937

Guest
A kdy chcete tuto verzi spustit?? Tim padem kdy bude spusten novy server??
 

DeletedUser962

Guest
Michael87 - na začátku samo musí jet každý jako dosud jinak prohraje. Jde o to, že osobně nevidím důvod proč bych měla desítky hodin /nebo víc - např. BestFriend má 1800 vesek - odeslat podpory, šlechta jde několik dní ../ věnovat destruktivní fázy dvě: výměnné taškařici pro nelogické pravidla. Vždy, když mě přišla výhra 200 zlatek tak jsem si vypočetla - vyhrála jsem jedno Frisco za 2 měsíce hraní:):eek:. Větší radost mě udělá jet pořád beze změny a v konci buď napsat gratulaci vítěznému kmenu - gratuluji - máte pětinu vesnic, dvacetinu bodů a padesátinu úderných bodů, ale v obsazování 100b. barb. vesnic jste nejlepší - musíte ze sebe mít super pocit, nebo skončit svět patem - zůstane jen náš kmen a ten počet bodů nesplnil.
Celosvětová deziluze hráčů pramení z nenaplněného očekávání. Tři roky se pracuje na ukončení a tento model vítězných bodů navrhl někdo, kdo hru nikdy nehrál /nevstával v noci, aby poslal 600 útoků.../. Dakotové nedoporučují jezdit na mrtvém koni. Jednoznačným přínosem vítězných bodů je, že zvyšují pravděpodobnost vzniku kvalitní konkurenční hry /píšu konkurenční, ale konkurovat nebude jen si převezme 80% hráčů/.
Nápadů za ty roky byli kvanta.Je to hrách , ale ...
hodně lidí si stěžuje na počty lidí v kmenu - pokud by např. od počtu 30 /50?/ lidí zhoršoval kmenu nějaký parametr / např. za každého dalšího člena -0,5% obrany/ - pak začneš zvažovat koho přijmout :cool:
Nebo vítězný model - v počátku se v každé provincii objeví jedna VĚŽ /neutrální ves s def posádkou 2* full farm a automatickým doplňováním def běžnou rychlostí. Lze jí podporovat. Nelze jí nic bourat .Pokud hráč dobude VĚŽ tak patří jeho kmenu - nelze z ní útočit, její posádka nelze ovládat aby to bylo jednoduší SW. Vlastník - Kmen dostává bonus obrany 10% na celou provincii a vybírá daň 5% suroviny v celé provincii i od nepřátel- rovnou do kmenu. Věže mohu kmeny měnit v různých poměrech mezi sebou. Kmen vlastnící nad 50% Věží v království může jmenovat krále a zlepšit jeden libovolný parametr libovolné jednotky a o 10% a jiné o 5%. S dalším královstvím lze bonusy sčítat. Kmen s X králi vyhrál mapu.
 

DeletedUser568

Guest
Až na maličkost souhlasím se vším s barcaves a to že nemám 1800 ale bez 40 vesnic 2k :))))) ale k věci…
Zásadní problém asi je, že tato hra upadá jak po bojové stránce, tak i v počtu lidí, co o ni mají zájem a ne jen na CZ serverech… tento problém je na všech světových serverech… se statistikami se diskutovat moc nedá…
A co lidem vadí povětšinou neukončená hra a coopy… jen na coopy bylo vloženo hromadu návrhů. Například kdyby se po měsíci neaktivity majitele zlikvidovali všechny neaktivní účty prostě okamžitě zbarbařily, tak by to hru hodně oživilo a jak reagovali devs… omezením počtu coopů… navíc když do hry hráč nacpe zlatky, tak ve hře coop zbytečně zůstává daleko delší dobu(30 dnů) bez ohledu na to, že na účet nemá nikdo přístup (viděl jsem tu hráče, kteří tu visely více jak rok a kdyby nebyly rozebráni, tak tam visí ještě dnes :)))) )
A konec…. když jsem začal hrát, tak jsem se těšil na ty pevnosti… každý mi říkal budou pevnosti bude to bomba… a já jsem na to byl hrozně zvědav, co to hře přinese… no a co nám to přineslo? :)) řekněme hodně zdlouhavý a nezajímavý konec, kde hráče naprosto nemotivuje nic bojovat a radši pak naskáčou do jednoho kmene a ukončí hru… dostanou odměnu za ukončení a jedou dál
A nově navrhovaný konec mi přijde ještě o fous demotivující, jak stávající verze konce…
Už jen námět, co tady sepsal hráč barcaves v jednom odstavci se mi jeví daleko zajímavější, než s čím přišli devs … proč prostě třeba i neokopírovali nějaký funkční konec z konkurenční hry?
Je mi jasné, že mi tady těžko můžeme něco změnit… na to jsme malí páni, tak můžeme alespoň diskutovat… ale upřímně moderátoři CZ fóra věříte, že tato alternativní verze konce oživí hru?
 

DeletedUser754

Guest
Myslím ,že to povede jen k tomu,že přestanou hrát další dobří hráči .Běhat po mapě a zabírat barbarky kvůli jednomu bodu ,mi opravdu nepřipadá ,jako dobrá motivace ,spíše to bude výměnný obchod vesnic a né bojová hra .Diskutovat můžeme ,jen nevím k čemu nám to bude :D:D
 

DeletedUser584

Guest
Zdravim, moc se mi psat nechtelo, protoze je mi jasne, ze je jiz rozhodnuto a Vy jste jen nositele zpravy od vyvojaru a samozrejme hajite zajmy sveho "zamestnavatele" Ale kdyz se po par dnech prece jen par reakci objevilo tak proc ne. No za me a lidi v mem okoli muzu rict, ze tahle zmena je naprosta kravina. A nechapu koho to k teto zmene vedlo a hlavne proc? :D No doufam, ze se tento chytrakuv napad casem vymaze s histrorie TW2 potom co dostane padaka a teprve potom se vam mozna vrati cast lidi, ktera vam odejde. Misto toho aby vymysleli neco duchaplneho co by zapadalo do sveta a jako treba kralovstvi, ci pevnost nebo nevim co....cokoliv, ale honeni bodu po cele mape kde nebudes mit nic jen vesnici kvuli bodu to vazne ne :) Absolutne to nespada do typu valecna strategie, vlastne to nezapada nikam. Navic je to uplny nesmysl. Ale to uz jsem vlastne psal. Tak jo muzu jen poprat hodne stesti, pevnych nervu. A az se nekomu rozsviti, tak se treba zase v nejakem novem svete uvidime.
A jestli posilate sem tam zpravu vyvojarum, vzkazte jim, ze vetsina CZ odmitaji tuhle blbost :)
GL
Dragus
 

DeletedUser35

Guest
Úprimne 100x som napísal a zmazal tento post....

pointa je že TW2 malo mať úplne odlišný spôsob ako vyhrať... ale asi nie je jednoduché niečo vymyslieť :p

Ostatok čo som tu napísal si nechám predsa len pre seba, vyvolalo by to zbytočne nedorozumenia, a už vidím ako sa tu sypu kopy hráčov ktorý vyhrali milióny svetov a sú najlepší :O

Jo a predsa... táto zmena hru nijako neovplyvni... nedáva to zmysle aby to hru ovplyvnilo... dobyte 80% sveta a začnite rozdeľovať provky to je celá storka.. už keď vlastníte cez 50% vesiek top10 ste za vodou :) Každý kto sa bude pokúšať o niečo iné je ako to slušne napísať... nie moc inteligentné stvorenie :p verte tomu že na ukončenia sveta určite nebude stačiť zabratie a prerozdelenie polky sveta ;)
 

DeletedUser937

Guest
Kdyz jsem s touto hrou zacinal byla verze na uzavirani v pevnostech. Proc tento zpusob neni?? Proc nikdo na tom nepracuje je to nekolik let co se o tom mluvilo a pevnosti furt nejsou tak se ptam proc ne me se ta myslenka libila dost by to tu hru ozivilo. Tak proc to uz davno neni? Furt se vymysli alternatovni zpusob jak zavirat svety. Kazdopadne stejne tady muzeme kazdy napsat co chceme stejne na nase nazory nikdo nehledi takze tady muzem rici co chceme, ale nic to nezmeni stejne to bude tak jak to vyvojari vymysli. A nikdo jiny to nezmeni.
 

Ferdas

New Member
Zdravím všechny,
pro mě tahle aktualizace moc není. Rád zabírám provincie kompletně, takže 4 provincie, 200 vesek a budu mít 4 body, jestli se nepletu. Snad udělají alespoň menší provincie jako byly třeba na Bastille, teď jsou zbytečně moc velké.
 

DeletedUser962

Guest
Píšete je rozhodnuto, odejdou další dobří hráči ...
Pokud by se na nově otevíraných světech vytvořila spojenectví kmenů odmítajících nové ukončení hry. Pojmenují své vesky např. CHPxz, nebo NVPxyz /chci Pevnost, Ne vítězným bodům ../ bojují pouze proti vítačům nových konců a po vyčištění mapy boj ukončí. Tvůrcům hry budou přibývat neukončené mapy ve všech státech. Na jejich fórum stačí jen přehodit cz za dk, nl, br, en, us, de, es, hu .., zaregistrovat se do hry a používat místní jazyk. Můj první zakladatel byl čech žijící v Holansku, v posledním kmenu bylo dost hráčů ze Slovenska ...
Na druhou stranu z dlouhodobého hlediska bude lepší, když tvořivý a schopný odejdou tvořit dobrou hru.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser730

Guest
Fascinující konec..

Takže v rámci teorie.. pokud tomu rozumím správně - tak potřebný počet bodů není znám a bude určen a oznámen Vámi.. takže někde půl roku válčíme, a ačkoliv budeme dominantní a vše s tím spojené, tak můžeme prohrát, jelikož jsme nerozházeli většinu hráčů do všech možných provincií?

Ten kdo to vymyslel by zasloužil lopatou... co to má společného se strategií? Někde přijdu o ves, zmizel by mi bod.. no, tak uvolněnou šlechtu pošlu do barbarky na kraj mapy..

Tenhle systém by měl smysl, kdyby ve hře nebyla žádná barbarská vesnice, nebo kdyby byla např. jen 3-jice barbarek na 1 provincii.. tím pádem by nešlo uměle navyšovat počet bodů a nemohlo by se BEZ VÁLEČNÍ sunout po celé mapě. (To, že 80% hráčů jsou neaktivní mrtvoly a tak či tak jen transportní vesnice je vedlejší, nuž smutné)...

Aktuální stav? V každé provincii víc barbarek jak hráčů, a stačí je dělat šlechty a ačkoliv tě nepřítel zatlačí do kouta, tobě stačí zas a znova žrát jen barbarky a rotovat kolem dokola po krajích mapy a na vítězné body přejedeš kmen, co vlastní 70% všech vesnic v centru světa a poctivě je vybojoval..

Teoreticky by to hru nemuselo ovlivnit, prakticky může.. může právě proto, že to, kdy se oznámí potřebný počet bodů a jejich hranice, nezáleží na hráčích.. takže jde celou dobu s úsměvem korigovat soupeře, ale pak ze dne na den přijde vyhlášení, soupeři bude chybět pár bodů a ty ho nestihneš doničit, než je on po kraji mapy dozabírá, páč prostě nemůžeš být všude.. a může se s klidem stát, že prohraješ mapu, kde jsi 80% času byl dominantním kmenem..

Přemýšlím, jestli jsem znechucen, nebo jsem v téhle hře už tak daleko, že mě to ani nějak netíží a nezajímá.. jelikož si stejně jdu jen poklábosit s přáteli.. každopádně, jednoznačně krok zpět a je tu PROSTOR PRO SPOUSTU VYLEPŠENÍ.. urgujte směrem výše (moderátoři/administrátoři) ať Ti v německu zapojí hlavu a vyslechnou nápady hráčů.. místo kvalitní strategické hry z toho děláte nekvalitní paskvil ani nevím jakého druhu hry..

Každopádně.. vyhovuje to strategii Inna.. eventy kde lze zakupovat šlechtu a body máš za to, kolik vesnic zabereš v kolika různých provinciích.. už to vidím, tu budem mít event ob týden, že? :))


//odstraněny nevhodné výrazy - Michael87
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru