OPRAVENO Lukostřelci

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser464

Guest
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak to je vlastně s touto jednotkou a jak moc se vyplatí s ní počítat v obraně, neboť je nákladnější (časově i surovině) než kopiník a obranné hodnoty má naopak menší. V kasárnách je psáno, že by mohli být účinní proti lukostřelcům na koni, kdežto na wiki je psán zase pravý opak, tak já už nevím, kde to jsem :D
 

DeletedUser265

Guest
Zdravím. Prověříme a dáme vědět, musíme zjistit, ve kterém překladu je chyba. Z mobilu to, bohužel, nevyřídím.
 

DeletedUser265

Guest
Měl jsem a mám dovolenou. Omlouvám se za zdržení, jsme v omezeném počtu a každý máme na starosti něco jiného. ;)

EDIT:
Jednotku jsem prověřil a hodnoty obrany proti lučištníkům na koni jsou stejné. Můžete, prosím, případně přiložit screen obou obrazovek, které toto tvrzení vyvrací?!
 

DeletedUser464

Guest
Ok tady to máte:

http://prntscr.com/7brhll - kopí

http://prntscr.com/7brhw7 - luk

Jakožto bývalý hráč divokých kmenů mi nemohla uniknout skutečnost, že jsou zde veškeré jednotky jako přes kopírák akorát s tím rozdílem, že je tu pár chyb tisku, dle mého. Jednou takovou zásadní chybou budou jistě i ti lučišníci. Na DK mají hodnoty lepší či srovnatelné jak kopiníci a šermíři, jsou tedy dosti efektivní pokud útočník neposílá lučištníky na koni. Nějak podobně bych si to představoval i tady. Zde ale zatím všechno vypadá, že nejsou užiteční v žádném případě. Možná proti oněm lučištníkům na koni, z vlastních zkušeností vím, že jich zase tolik v boji nebývá používáno...
 

DeletedUser265

Guest
Pokud se nepletu, tak Váš dotaz zněl (viz citace):
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak to je vlastně s touto jednotkou a jak moc se vyplatí s ní počítat v obraně, neboť je nákladnější (časově i surovině) než kopiník a obranné hodnoty má naopak menší. V kasárnách je psáno, že by mohli být účinní proti lukostřelcům na koni, kdežto na wiki je psán zase pravý opak, tak já už nevím, kde to jsem :D

Ve screenech jsou pouze dvě rozdílné jednotky z kasáren (kopiník a lučištník), nikoli lučištník (lukostřelec), který má dle vás rozdílné hodnoty ve Wiki a v kasárnách ve hře...

Dodatek:
Co se týče otázky, co je lepší, tak to nelze předpovědět, jelikož nikdy nemůžete vědět, jaký typ útoku na vás půjde (tzn. kolik jakých jednotek). Jelikož každá jednotka je účinnější na jinou jednotku. Pokud se podíváte pozorněji (třeba si sečtete obranné body na všechny typy útoku), tak zjistíte, že Lučištník je silnější v obraně, než Kopiník, proto je také nákladnější.
 

DeletedUser464

Guest
To je vtip ne? Jaký je tedy rozdíl ve slovech lučištník a lukostřelec, že vás to tak zmátlo? Ve svých příspěvcích přece píši, který z těch panáčků je na koni a který nikoliv, tak v čem je najednou problém?

Tady máte ještě dodatečně lučištníka na koni, to hlavní co jsem zde chtěl probírat jsou však ti dva pěšáci, viz můj příspěvek :)

http://prntscr.com/7brphz
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser265

Guest
Píšete, že Lučištník (vím, že jinak řečeno lukostřelec) má rozdílné hodnoty na WIKI a v Kasárnách, asi jste špatně pochopil dotaz. Nikde nepíši, že mě mate slovo lučištník a lukostřelec!

Váš dotaz zněl: "V kasárnách je psáno, že by mohli být účinní proti lukostřelcům na koni, kdežto na wiki je psán zase pravý opak, tak já už nevím, kde to jsem" - na to Vám píšu, ať pošlete screeny, kde je tak psáno! Respektive, kde v kasárnách je psáno, že lučištník by mohl být učinný proti lukostřelcům na koni a na Wiki je psán opak => z této otázky s jsem chtěl screen.

Váš druhý dotaz zněl: "Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak to je vlastně s touto jednotkou a jak moc se vyplatí s ní počítat v obraně, neboť je nákladnější (časově i surovině) než kopiník a obranné hodnoty má naopak menší" - na to jsem odpověděl v příspěvku č. 6, ve znění: "Co se týče otázky, co je lepší, tak to nelze předpovědět, jelikož nikdy nemůžete vědět, jaký typ útoku na vás půjde (tzn. kolik jakých jednotek). Jelikož každá jednotka je účinnější na jinou jednotku. Pokud se podíváte pozorněji (třeba si sečtete obranné body na všechny typy útoku), tak zjistíte, že Lučištník je silnější v obraně, než Kopiník, proto je také nákladnější."
 

DeletedUser464

Guest
"Píšete, že Lučištník (vím, že jinak řečeno lukostřelec) má rozdílné hodnoty na WIKI a v Kasárnách, asi jste špatně pochopil dotaz. Nikde nepíši, že mě mate slovo lučištník a lukostřelec! - narážel sem na popis, který si protiřečí."

"Váš dotaz zněl: "V kasárnách je psáno, že by mohli být účinní proti lukostřelcům na koni, kdežto na wiki je psán zase pravý opak, tak já už nevím, kde to jsem" - na to Vám píšu, ať pošlete screeny, kde je tak psáno! Respektive, kde v kasárnách je psáno, že lučištník by mohl být učinný proti lukostřelcům na koni a na Wiki je psán opak => z této otázky s jsem chtěl screen."

V kasárnách: Lučištník na koni je jednotkou, se kterou musíš počítat. Jsou zvláště užiteční v bojích, ve kterých nemá protivník lučištníky v obraně.
Na wiki: Lučištník na koni je jednotkou, se kterou musíte počítat. Jsou zvláště užiteční v boji s lučišníky na hradbách.

- toto bych bral jako nesrovnalost číslo 1, na kterou stále nemám odpověď. Na tohle jste chtěl nejspíše screen. To mě hned nedošlo vzhledem k pochybné odpovědi na v příspěvku č. 4.

Váš dodatek je v rozporu s tím o čem tu celou dobu mluvím. S první větou souhlasím.

"Co se týče otázky, co je lepší, tak to nelze předpovědět, jelikož nikdy nemůžete vědět, jaký typ útoku na vás půjde (tzn. kolik jakých jednotek). Jelikož každá jednotka je účinnější na jinou jednotku. Pokud se podíváte pozorněji (třeba si sečtete obranné body na všechny typy útoku), tak zjistíte, že Lučištník je silnější v obraně, než Kopiník, proto je také nákladnější."

Kopiník má oproti lučištníkovi lepší hodnoty v obraně proti pěchotě i proti kavalérii. Jediné v čem je horší je obrana proti lučištníkům. Což mě opět přivádí k výše uvedené nesrovnalosti na wiki a v kasárnách a také k další otázce, jak je chápán lučištník na koni? Kavalérie nebo lučištník?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser464

Guest
Ještě jednou... O hodnotách mluvím v souvislosti s kopiníky a lučišníky, zda je vše OK? Říkám, že hra je "obšlehnutá" od DK a hodnoty lučištníků mi tu akorát nesedí. Viz. příspěvek č. 5.
A o popisu jednotky, který si protiřečí (kasárna / wiki), mluvím v souvislosti s lučištníky na koni. Motáte mi tu jedno přes druhé proto jsem z toho zmaten i já.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser265

Guest
Prosím, jak se jmenuje váš příspěvek? Lukostřelci! Jak z toho mám vyčíst, že celou dobu mluvíte o jednotce na koni (v předchozím příspěvku zmiňujete, že se zajímáte o ty pěšáky)?!

Každou chvíli píšete něco jiného! Prvně je to jednotka pěší, poté na koni!

Jedná se o chybu v překladu na WIKI, upozorním editorku.
PS: Děkuji za nahlášení, jedná se spíše o chybu v překladu, téma přesouvám do správné kategorie...
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru