Pay to win?

Death Lord

New Member
Hrál jsem tuhle hru kdysi před lety. Na každém světě stovky ne-li tisíc hráčů, gwendolina byla eventem, který byl po delší době a sloužil jako malá výpomoc.
Dnes hraje nanejvýš 300 hráčů a to přeháním. Gwen je už po měsíci a extrémně tak nakopává zlatkáře. čím víc peněz do toho člověk vrazí, tím hůř se s ním bojuje. Hráči, kteří začali později hravě doženou ty, co hrají od začátku, vyzlatí si vláček a když o něj přijdou, mají hned koupený nový. Když přijdou o celý útok, tak si za 100 000 surovin koupí hned nový a za zlatky dokončí rekrutaci okamžitě. A za dva týdny to dáváte hned znovu pro případ, že by zlatkářům docházely zaplacené odměny...
Ze hry kvůli tomuhle přístupu utekla spousta lidí a přešli na slovenské nebo mezinárodní servery, kde to není o penězích a kde admini tak extrémně nepodporují platící hráče. Taky jsem později něco vyzlatil abych zvládal trochu držet krok ale proti lidem, kteří do toho vrazí třeba 15 tisíc ta hra ztrácí smysl. Má to být strategie, kde si za peníze koupíte nanejvýš nějaké menší výhody a o vítězi rozhoduje strategie, vedení a dovednosti. Vy jste z toho ale udělali klikačku, kde hráči čekají na to, až za dva týdny úplně přehážete karty ve hře. Zlatkáři co začali před týdnem najednou mají 10 000 jednotek v útoku, vláček a když o to přijdou, tak si to hned vyzlatí zpátky.
Za běžných okolností když hra začne přicházet o takový počet hráčů, tak admini upraví mechaniky aby si hráče udrželi. Vy jste se na hráče vysrali a upřednostnili ty, kteří vás sponzorují. Vůbec vám nevadí, že hra má asi tak 10% původní hráčské komunity... Hlavně když tam zůstanou ti, co mají peníze. Zajímalo by mě, jestli nový admin hodlá v tomto pokračovat, nebo s ním přijdou změny a pokusí se vrátit téhle hře smysl, který by měla mít. A jestli to nebylo jasné, tak ano, byl bych rád, kdyby mi na to odpověděl
 

jerryliii

New Member
S tímto souhlasím. Také bych rád vyděl čas od času svět kde nejsou zlatky ve hře klidně za takový svět zaplatím kde nebudou žádné bonusy jen čistá hra o vytrvalosti.
 

kubina

Community Manager
Člen týmu
Community Manager
Děkuji za vaši zpětnou vazbu.

Hra je pro všechny zdarma k hraní, pokud nechcete, nemusíte do ní investovat. rozhodutí je zcela na vás.
Zkuste si třeba domluvit partu lidí, věřím, že dostatečně velká skupina je schopna zaujmout na světě stabilní místo a zahrát si. A třeba se jí podaří i zvítězit.

Jediné, co k tomuto mohu napsat, je to, že pokud by hra nevydělávala, museli bychom ji zcela uzavřít. Nicméně podívám se, jaké jsou vůbec možnosti.
 

Death Lord

New Member
Děkuji za odpověď. Vím, že si hra musí nějakým způsobem vydělávat peníze, ale není dobré, když tím značně znevýhodníte ostatní... Například Gwendolina by nemusela být takhle brzy, aby měli neplatící hráči čas na přípravu a vystavění. Dám vám jeden příklad: Platící hráč si několikrát vyzlatí 100 000 surovin za den, dá si rekrutovat jednotky a zlatkami si udělá okamžitou rekrutaci. Za jeden den má zrekrutovanou neskutečnou armádu čítající například 10 000 jednotek (pokud má dostatečně vystavěnou farmu). Zaútočí na hráče, který neplatí ale jeho vesnici zabezpečí podporami ostatní v kmenu. Ztratí se tam spousta jednotek ale vesnici ubránit dokážou. Zatímco hráči, kteří ztratili jednotky budou všichni rekrutovat a za celý den každý z nich zrekrutuje třeba 500 nebo i 1000 jednotek, tak tenhle jediný platící hráč má zpět svoji celou armádu za jedinou hodinu.... A takoví hráči se spojili do jednoho kmene, proti kterému je takřka nemožné hrát... To co my obnovujeme třeba dva dny mají oni obnovené během dopoledne...
Právě teď spolupracují 2 velké kmeny a 3 menší v boji proti jednomu kmenu, který používá ve velkém zlatky a jednomu, který má s nimi spojenectví. Ten spojenecký kmen zvládáme snadno ale ani společnými silami nezvládáme držet krok s těmi platícími.
Neříkám, že by jste měli zrušit zlatky, jen žádám o zmírnění odměn u Gwendoliny na únosnou míru... Případně o zrušení možnosti obnovit odměny a vystřelit si ty věci vícekrát... Nebo alespoň ty tučné odměny udělat jednorázové, kdy i při obnovení zůstanou už nedostupné. Peníze budete mít stále ale hra se stane hratelnou i pro neplatící hráče. Zkrátka bych zkusil najít nějaký kompromis, který vás nepoškodí ale zároveň trošku vybalancuje hru.
 

Shanak

New Member
Ano taky jsem nyní po několika letech,kdy jsme jeden svět vyhráli zkusila hrát a hned mě to odradilo. Sotva někomu přestala imunita už byl do hodiny pod útoky. Ještě jsem si říkala, že ani ne 200 hráčů to než se rozjede... Ale když někdo dává zlatky do toho, tak ani 3 kmeny ve spojku se neubrání.
A to jsem odešla z jiné hry, kde už z hrajících tahali tolik peněz, že se to nedalo hrát, že si odpočinu, a tady už to je taky o tom..
 

GothicYoda

New Member
naprosto souhlasím. hraju tuhle hru od 1 světa a hru přestalo hrát tisíce hráčů. kvalita hry šla rapidně do propadliště dějin. to že si pár hráčů zlatí jak o duši bych pochopil. musíte si vydělat, ale jestli to tak půjde dál tak už tu hru budou hrát jen oni. buď bych Gwen do hry vůbec nedával nebo aspoň trestejte hráče kteří používají nelegální soft a ne že mávnete rukou protože zrovna oni hodně zlatí a vy nechcete přijít o prachy. to už rovnou můžete tu hru úplně zrušit.
 

Shanak

New Member
Nechají vývojáři nový svět trochu rozjet a nějak chránit hráče před zlatkáře? Poslední svět je nehratelný a přišli jsme o hodně hráčů co to vzdali a ani neresetovali
 

Darth Farysek

New Member
Děkuji za vaši zpětnou vazbu.

Hra je pro všechny zdarma k hraní, pokud nechcete, nemusíte do ní investovat. rozhodutí je zcela na vás.
Zkuste si třeba domluvit partu lidí, věřím, že dostatečně velká skupina je schopna zaujmout na světě stabilní místo a zahrát si. A třeba se jí podaří i zvítězit.

Jediné, co k tomuto mohu napsat, je to, že pokud by hra nevydělávala, museli bychom ji zcela uzavřít. Nicméně podívám se, jaké jsou vůbec možnosti.
já se hlásím pro hru bez zlatek už me nebaví začinat a soused ve hře má přes 2000 bodu a ja jen 300
 
Nahoru