NENÍ BUG Filtrování vesnic - funkční jen s 1. parametrem

DeletedUser730

Guest
Zdravím Vás,
v první řadě bych uvedl, že nevím, jestli se jedná o chybu, či nikoliv. V případě mého pochybení (špatného pochopení funkce) prosím o vysvětlení a smazání/uzavření. Děkuji.

Verze hry: 1.59 (aktuální k 14. 7. 2016, pokud se pletu, prosím opravit)
Herní svět: Igreja de Sao Roque
Prohlížeč a jeho verze: Google Chrome, Verze 51.0.2704.103 m
Verze Flash Playeru: Shockwave Flash 22.0 r0
Operační systém: MS Windows 7
Rozlišení obrazovky: 1366x768 px
Jméno (vaše přezdívka ve hře) účtu: Dexter*

Jak častý je výskyt chyby (jak často se opakuje): 5/5 (vždy)

Současný stav:
Při rozkliknutí seznamu vesnic je možnost je filtrovat dle příslušných skupin. Je možno zaškrtnout/vybrat více parametrů, tedy se dá předpokládat, že by měl proběhnout "víceúrovňový" filtr a vesnice dle specifikace filtrovat dle všech zadaných požadavků/skupin. To se neděje. Pokud zaškrtnete více, nežli 1 parametr, bude stále brán v potaz pouze ten první, který jste zadali. Bez ohledu na ostatní. Zní to pravděpodobně chaoticky, níže uvedeno na příslušných screenshotech.

Očekávaný stav:
1.
Rozklikneme seznam vesnic
2. Přidáme do filtrování první skupinu, např. "Útočné vesnice"
3. Proběhlo vyfiltrování seznamu vesnic na pouze útočné vesnice, bez bližší specifikace
4. Přidáme do filtrování další parametr, např. "Zázemí" (musíme mít vytvořenou patřičnou skupinu a v ní přidány vesnice)
5. Proběhne filtrování a v seznamu vesnic nám zůstanou útočné vesnice v zázemí.

Kroky, které vedou k chybě:
1.
Rozklikneme seznam vesnic
2. Otevře se nám seznam vesnic
3. Do filtrů skupin přidáte první skupinu (první rozeznávací parametr), např. "Útočné vesnice"
4. Proběhne filtrování vesnic, zůstanou nám "Útočné vesnice" v seznamu vesnic
5. Do filtrů přidáme i druhou (následující parametr)
6. Žádné filtrování již neproběhne, zůstane stále pouze seznam "Útočných vesnic" viz. bod 2 a 3
7. Pokusíme se "aktualizovat" filtr přepnutím vesnice (šipkou/kl. zkratkou), abychom se dostali do patřičných skupin
8. Přepne nás to do vesnic dle prvního zadaného parametru, nehledě na následující parametry.

Screen (obrázek) chyby:
Zde si dovolím "citovat" body, které vedou k chybě, ať je jasné a zřejmé, o čem se bavíme.
Ke screenshotům ještě dodám, že názvy vesnic + souřadnice jsem si dovolil skrýt, jelikož je to stále aktivní svět a nerad bych, aby každý znal souřadnice mých útočných vesnic. :) Ovšem vše důležité zůstalo viditelné.

1. Rozklikneme seznam vesnic
Seznam+vesnic.png

2. Otevře se nám seznam vesnic
Výběr+vesnic.png
Filtrace+vesnic.png
3. Do filtrů skupin přidáte první skupinu (první rozeznávací parametr), např. "Útočné vesnice"
+
4. Proběhne filtrování vesnic, zůstanou nám "Útočné vesnice" v seznamu vesnic (akce/reakce)
Filtrování+1 skupiny.png
5. Do filtrů přidáme i druhou (následující parametr)
+
6. Žádné filtrování již neproběhne, zůstane stále pouze seznam "Útočných vesnic" viz. bod 2 a 3​
Filtrování+2 vesnice.png
7. Pokusíme se "aktualizovat" filtr přepnutím vesnice (šipkou/kl. zkratkou), abychom se dostali do patřičných skupin
+
8. Přepne nás to do vesnic dle prvního zadaného parametru, nehledě na následující parametry.
Filtrování+neproběhlo.png

Závěrem, zajímá mě, co dělám špatně, pokud se nejedná o chybu. Pokud se o chybu nejedná a má to fungovat takhle, jsou zde všechny potřebné informace a chtěl bych to podat jako návrh na přidání (nová funkce/schopnost filtru).
Pokud se o chybu jedná, žádám urgování, jelikož je to dosti limitující. Ještě dodám, vesnice mám ve skupinách popřidávány všechny, příklad jsem uváděl dle svého účtu, tzn. mám je rozděleny dle typu jednotek/lokality. Tedy skutečně očekávám, že když je možnost zapnout filtrů víceméně neomezeně, tak bude možno s nimi pracovat, a nikoliv být odkázán pouze na ten první zvolený.

Pokud něco není jasné, stačí se zeptat, vysvětlím, jak jsem co myslel a nemyslel. Děkuji za pozornost,


S pozdravem,
Dexter*
 

DeletedUser265

Guest
Zdravím @Dexter*,

ať u Vás zkouším, jak to zkouším, tak filtr je funkční. Stačí se podívat na posunovací lištu na boku, že jakmile přidáte další skupinu, tak se tato posunovací lišta zkrátí, což značí, že přibyly vesnice. Ono při Vašem pojmenování vesnic se v tom zdaleka nemůžete vyznat.
 

DeletedUser730

Guest
Ano, filtr se zkrátí, ovšem při kliknutí na vesnice v daném seznamu, obsahují pouze skupinu útočných vesnic, ovšem ne všechny obsahují také druhý parametr. Pokud máte možnost se dostat na daný svět, mohu vám dát coop a můžete si to vyzkoušet přímo s uvedenými skupinami. I když nevím, zdali vůbec na minutu smí mít podpora herní účet.
Tento odkaz sem nejde vložit jako obrázek, tak prosím rozkliknout:
http://prntscr.com/bsrt8z
Na odkazu uvidíte, že mám vybrány filtry, vyfiltrované vesnice, vybranou vesnici ze seznamu (ta tučně zvýrazněná), ovšem ta opět obsahuje pouze první vybraný parametr, bez ohledu na druhý. Neměla by náhodou obsahovat oba? Jak je možné, že tam ten druhý není?
PS: Na screenech se lišta mění proto, že je každý screen jinak dlouhý a fórum automaticky "dozoomovává", eventuálně mi velikost upravil upload. Každopádně i když se počet vesnic změní, tak nesplňují zvolené parametry. Buď mi to vyhledá pouze útočné vesnice, bez ohledu na lokalitu, ať tam mám severní hranici, jižní hranici, zázemí a cokoliv, prostě útočné vesnice cik cak všude. Nebo mi to najde pouze hraniční vesnic v určité oblasti, ale zase kostelové, těžkou, útočné, obranné a všechno možné.. ještě se mi nepovedlo nastavit filtr tak, abych proklikal všechny vesnice v seznamu a všechny splňovaly oba parametry.
Tzn útočné + např. zázemí.

Další ukázku, tentokráte filtruji těžkou kavalerii a následně opět hranici:
http://prntscr.com/bsrwv1
Opět těžká kavalerie u vesnice je ok, ovšem lokalita absolutně náhodná.
Prohodím tedy filtr a dám první oblast a následně jednotku:
http://prntscr.com/bsrxe8
Opět vidíme, že hned první vesnice sice obsahuje správně těžkou jízdu, ovšem druhý parametr opět chybí a nechápu, co dělám špatně.

Problém nemůže být ani v "neaktualizaci" seznamu a vybrané vesnice, jelikož po vybrání filtrů a aktualizování seznamu vesnici přepínám ručně, resp. vybírám přímo z daného seznamu.

Vesnice jsou přidány ve skupinách správně, filtrovat mohu jak chci a i když se mění "délka seznamu", tak vesnice absolutně nejsou dle parametrů.

Tak překvapivé zjištění, filtr vybere VŠECHNY vesnice, které obsahují 1 skupinu, NEBO druhou.
Tedy filtr, jak jsem pochopil já, že filtruje stylem (1 a 2 = seznam vesnic) funguje naopak, tzn. (1 nebo 2 = seznam vesnic).
Což znamená, že já očekávám, že v seznamu vesnic budu mít POUZE vesnice, které splňují oba parametry, tzn. pouze těžkou jízdu + hraniční oblast, nic víc. Filtr ovšem funguje tak, že vyfiltruje všechny vesnice v hraniční oblasti (útočné, kostely, těžká, obranná, cokoliv) a zároveň k tomu přidá všechny vesnice, obsahující těžkou kavalerii. Proto se seznam vesnic prodlouží, i když by se měl zkrátit.

V čem je problém - nelze filtrovat "pečlivěji" a chápu funkci blbě (je tak nastavena schválně?), nebo se to dá považovat za chybu? Pokud je to tak schválně, bylo by fajn urgovat pro přidání možnosti vybrat si typ filtru, jestli ho chci rozšířit, o další skupinu, nebo pouze specifikovat tzv zúžit onen výběr.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser265

Guest
Už rozumím, jak to myslíte. Filtr je nastaven tak, aby zobrazil shodu, nikoli však absolutní, s některou z vybraných skupin. Tudíž, kdybyste měl třeba ikony skupin „kůň“, „meč“, „koruna“ a všechny tyto tři ikony u jedné jediné vesnice, kterou byste chtěl zobrazit pomocí filtru, tak Vám ji zobrazí. Ovšem zobrazí i ty vesnice, které jsou ve skupině s jednou, či více těchto ikon. Kdyby měla být shoda absolutní, tak byste musel zadávat ikony i v totožné posloupnosti.

Proto je dobré používat u každé vesnice jednu ikonu, v případě, že právě využíváte tyto filtry.
 

DeletedUser730

Guest
Už jsem to dopsal do svého postu, o kousek výše.
Je tedy možné "navrhnout" tímto způsobem urgování, aby byla možnost zvolit si typ filtru?
Nějak nechápu k čemu mi je filtr umožňující částečnou shodu.
Uvedu jednoduchý příklad, proč by bylo fajn mít filtr s absolutní shodou.
1) případ nastává, když koordinujete stovky/tisíce útoků z různých částech mapy, přičemž potřebujete odesílat přesně a na čas, ale stačilo by vám k tomu znát rozestupy mezi jednotlivými vesnicemi v daných skupinách, co si do oblastí přidáte a poté pouze přepínat útočné vesnice v oblasti.
2) potřebujete rychle zachránit ves/chytit šlechtu těžkou jízdou, vyhledáte tedy vesnice s těžkou jízdou, ale než se proklikáte k vesnicím, které jsou poblíž a stihnou to, tak netrefíte šlechtu. Vytvoříte tedy k bližší specifikaci rozdělení vesnic dle lokality. Následně není problém se orientovat v koordinaci a během pár vteřin tam poslat desetitisíce jízdy, místo zběsilého proklikávání stovek vesnic než trefíte nějakou, která to má tak akorát.

Snad se chápeme, jinak děkuji za urychlenou reakci.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser265

Guest
Nemyslím si, že by prošel tento návrh, neboť ve hře máte možnosti, jak toho dosáhnout. A to například tak, že si zvolíte jiné označování vesnic a jsem si jist, že jste nevyužil celou škálu kombinací, které jsou možné pro zvolení skupiny.
 

DeletedUser730

Guest
Nevyužil díky omezení počtu skupin.. kdybych dělal combo skupiny s víceúrovňovým filtrováním zabudovaným, tak mám 10 skupin jen pro 1 typ vesnic. Nebo jak to myslíte?
Já tot eď pochopil tak, dělat rovnou skupiny stylem : Útok-Jih; Útok-Západ; Útok-Sever apod.. čímž by se částečně dosáhlo té absolutní shody. Ovšem zaplnil bych sloty a nepokryl bych všechno potřebné. Nějaký tip jak to vyřešit pro tu absolutní shodu?
 

DeletedUser

Guest
Stačí si před název vesnice dát číslo podle oblasti... Filtr ti to sice nezachytí, ale vesnice v seznamu se ti seřadí podle oblastí a nemusíš se proklikávat přes vesnice, které máš jinde... ;)
Nemusíš potom ani řešit zaměření vesnic a vytváření samostatné skupiny pro každý typ. Prostě všechny osady na jihu označíš třeba jedničkou a pomocí filtru si potom vybereš obranné, útočné atd...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser730

Guest
Pokud máš aktivního soupeře, který si označuje všechny vesnice a sleduje odkud co opakovaně chodí, snadno prokoukne tvůj systém oblastí, druhů vesnic apod. a po několika akcích bys vše dělal znova, jinak by ti celou akci vymazal.. leda mít stovky/tisíce vesnic a poslat toho tolik, že nebude mít šanci to nějak podrobněji zkoumat.
 
Nahoru