BUG

DeletedUser261

Guest
Nedaří se mi sem dostat printscreen ani celý report :-(
 

DeletedUser

Guest
s čím útočil a s čím si bránil ??? můžeš vypsat ručně množství jednotlivých jednotek ... +dopiš štěstí a ostatní modifikátory
 

DeletedUser261

Guest
Takže útok:
seker 1 000, LK 407, luk na koni 682, TK 550. Modifikátor 88%

obrana:
kopí 2048, šermíř 1 268, seker 320, luk 1 375, LK 113, luk na koni 133, TK 111, beranidlo 50, kat 16. Modifikátor 135%

Těch pár útočných v obraně, to jsem je jen neuklidil, ale jak toto mohl útočník vyhrát?
 

DeletedUser265

Guest
Zdravím
V kmeni používáme simulátor bitev, který je na adrese: tw2calc.com a tam mi vychází, že obránce jasně bitvu prohrál, takže tohle "bug" nebude, viz. screen ve spojleru:

Fiajhbe.png
 

DeletedUser261

Guest
Dal jsem si tu práci a sečetl a vynásobil všechny útočné body vs obrané a modifikátor a výsledek je 248 785 útočná síla a 700 866 síla obrany.
Předpokládám, že ten herní algoritmus může být nějaký složitější, ale vzhledem k tomu, že útočné i obranné jednotky jsou poměrově relativně podobně rozděleny (nechybí žádný typ obranné jednotky), tak minimálně jako indikativní výpočet by to mohlo sloužit. A rozdíl je téměř trojnásobný ve prospěch obrany.
 

DeletedUser265

Guest
No nevím jak jsi to počítal, ale mě vyšly jiné hodnoty
S útokem souhlasím, tam mi to vyšlo stejně, ale s obranou ne! Ta mi vyšla 229.230, nevím kde jsi vzal 700 tisíc síly obrany... Počítal jsem jen základní obranu, nerozpočítával jsem to mezi jednotky, každá brání jinak a někoho jinýho... Ale výsledek je stejný, jako v simulaci... OBRÁNCE PROHRÁVÁ...
 

DeletedUser261

Guest
Michael87;n2059 napsal/a:
Zdravím
V kmeni používáme simulátor bitev, který je na adrese: tw2calc.com a tam mi vychází, že obránce jasně bitvu prohrál, takže tohle "bug" nebude, viz. screen ve spojleru:

Fiajhbe.png

Díky za reakci, za prvé když se tam doplní morálka -12 a hradby 7 (tedy uvedený modifikátor 88 vs 135%) tak je to trochu jinak a za druhé si pořád myslím, že je někde chybný algoritmus, protože jak jsem psal, pouhým součtem obrany vs útoku by to mělo vyjít úplně jinak. Tzn. ano, výsledek je stejný jako v simulátoru, ale dle mého názoru není správný. Mám dost zkušenosti z DK a vždy to tak nějak plus mínus vycházelo na uvedené hodnoty útoku a obrany, tady vypočítám obranou sílu skoro 3x vyšší než je útok a prohraju?
 

DeletedUser265

Guest
to Blackbird:
Pokud jsem pochopil systém bojů správně, tak si otevři screen (opět ve spojleru):

zymJyus.png

V TW2 se bere taktéž v potaz, jaká armáda útočí, podle toho se brání Tvoji obránci (zelené sloupce). V případě, že by byl útok veden z větší části kavalerií, tak Tvoje celková obrana dělala 218.754, v případě lučištníků 238.734 bodů, takže tak jako tak, Tvoje armáda by to prohrála na všech frontách (a to jsem nebral v potaz změny armád u útočníka, aby převažovala jiná skupina...).

Podle mého názoru sis to špatně spočítal... Obrana 700 tisíc bodů mi jedině vychází v případě, žes všechny obranné body sečetl a vynásobil počtem vojáků v armádě. Což je špatně... To by rovnou mohli sečíst body obrany a nemuseli je rozepisovat do tří sloupců... ;-)
 

DeletedUser261

Guest
To mi nesedí. Ano, počítal jsem součet celkové obrany, tzn. vycházím z toho, že každá jednotka má určitou obranu proti určité útočné jednotce. Proto jsem taky psal, že u obrany to číslo beru jen jako orientační a předpokládal jsem nějaký složitější algoritmus. Dle mého názoru a předpokladu by to mělo správně být tak, že kopiník dokáže "ubrat" 25 bodů pěchotě, 45 kavalerii a 10 lučištníkům. Nikoliv tak, že v útoku je nejvíce pěchoty, tak se bere pouze obrana proti pěchotě, to úplně postrádá smysl.
Navíc když si v konfigurátoru dám, že bych měl obranu třeba jen 5000 šermířů bez jiných jednotek, tak je vidět, že nejvíce umírá sekerníků, potom lučistníků na koni, a výrazně méně (ale přece) těch ostatních. Což poměrně přesně odpovídá tomu, že mají obranu 55 vůči pěchotě, 5 vůči kavalerii a 30 vůči lukům. Tedy se jedná o součet obraných bodů, byť to samozřejmě není 1:1, protože záleží na celkovém rozložení jednotek.
 

DeletedUser265

Guest
Podle tohoto videa brání všechny jednotky stejně... Nikoliv tak, že ten brání tenhle, či tamten oného... A nevím jak by to měl kopiník stíhat útočit na 3 druhy jednotek zároveň... Proto jsou 3 druhy obrany na Wiki.
Pokud to je však jinak, rád se nechám poučit od někoho dalšího...
 

DeletedUser261

Guest
Tak jsem to ještě přepočítal úplně exaktně. Mimo to, že máš drobnou chybu u TK, která má obranu proti kavalérii 160 nikoliv 80, tak jsem to rozdělil po segmentech, tak jak je to logické a mělo by to fungvat.
Tedy síla útoku:
Pěchota 39 600
Kavalerie 119 161
Lučištník 90 024

A síla obrany:
Proti pěchotě 231 390
Proti kavalerii 230 742
Proti lukům 238 734

V číslech je již započítán modifikátor. Jedná se o zcela jednoduchý vzorec, kdy násobím obranu vůči dané útočné kategorii x počet jednotek. Je tedy naprosto jasné, že každá kategorie obrany s přehledem musí porazit danou kategorii útoku. Je zcela proti jakékoliv logice, aby se to počítalo počítalo pouze z obrany vůči pěchotě, protože má útočník nejvíce pěchoty. A je také zcela nelogické, aby takto relativně malý útok dokázal zničit takto silnou obranu.
 

DeletedUser265

Guest
Já jsem čerpal z Wiki a tam je skutečně napsáno, že TK má obranu proti kavalerii 80, nikoliv 160... Chyba je jinde, ne u mě...

Pro mě je zase nelogické, že každá jednotka brání podle Tebe 3x, což je absolutní nesmysl!
Tím jak počítáš obranu, tak vyjadřuješ vlastně to, že Tvoje armáda má tzv. "3 životy"! To je přeci nesmysl, ne?! Logicky to můžeš rovnou zprůměrovat a nemusíš počítat nějaký 3 hodnoty...
 

DeletedUser261

Guest
I kdybych tedy připustil, že by kopiník neměl "stíhat" útočit na 3 jednotky naráz, tak jsem výpočet upravil tak, aby daná jednotka bránila jen v jedné kategorii, tedy v té kterou umí nejlépe. Tzn. kopiník brání pouze proti kavalerii atd.
Potom by obrana vypadala takto:
Proti pěchotě 128 439
Proti kavalerii 133 893
Proti lukům 122 513

Tedy opět ve všech kategoriích samostatně a taky ve všech dohromady vyhrává obrana. Rozhodně mi přijde nepřijatelné, že budu u kopiníka počítat obranu pouze 25, když jsou útočné jednotky i kavalerie. Považuji to opravdu za zásadní chybu v algoritmu hry.
 

DeletedUser265

Guest
Kopiník byl jen příklad! To musíš brát u všech jednotek... Algoritmus je správnej, jen Ty s tím máš problém...

Přeci nemůžeš brát, že Ti jedna armáda bude bránit 3 různejma způsobama, abys to vyhrál? Když to vemu podle Tebe, tak abych mohl použít ten tvůj vzorec, tak všechny moje jednotky budou bránit ve 3 bojích, podle Tebe. V jednom boji ji zabijou, ale to nevadí, ještě má 2 pokusy?!

A pak: Armáda vždy útočí na nejsilnější jednotku, aby protivníka co nejvíce oslabila (nejsilnější také znamená, že jich může být nejvíc, leč můžou být slabší, ale překonají to počtem...)!

Koukal jsem ještě jednou na to video a jsem z toho ještě víc zmatenej, než jsem byl... Je možný, že pravda toho systému boje je někde mezi našema názorama... :-/ Bral bych nějakou pořádnou osvětu..
 

DeletedUser261

Guest
Tak jsem koukal na to video a je to evidentně úplně jinak než píšeme oba! A je to teda zcela nelogické.
Jede se ve vlnách a začíná se podle toho, který typ je za nejvíce provizí. V našem případě je to kavalerie (nikoliv pěchota jak jsi psal).
Tedy první vlna: kavalerie útočí proti všem obranným jednotkám a počítá se jejich obrana vůči kavalerii. V našem případě tedy útok kavalerie 119 161 proti celé obraně vůči kavalerii 230 742. Vyhrává jasně obránce.
Druhá vlna: lučištník na koni proti všem přeživším z první vlny, kde už ale algoritmus kolik jich přežilo není jasný. To že byla téměř 2x větší obranná síla neznamená, že obránců přežila polovina, ale může to být klidně 80% přeživších - to by dávalo logiku, protože prostě čím větší přesila tím menší procentuální úbytek. Je to stejné, jako když bude útočit 20 vojáků na 5000 obrany, tak pravděpodobně (i podle simulátoru) nezemře v obraně nikdo. Nicméně exaktně to neumíme vyjádřit. Ale je to rozhodně 90 024 útok vs zbytek z první vlny.
A nakonec přijde třetí vlna, tedy sekerníci s útokem 39 600 vs všichni přeživší z druhé vlny.

To je tedy ptákovina na entou.
 

DeletedUser265

Guest
Jj, taky jsem na to pak koukal znovu a taky mi to tak došlo... Máš pravdu s tou nejsilnější jednotkou, taky jsem si pak všiml těch provizí... Trošku jsme se netrefili, ale nakonec jsme se shodli... :D
 

DeletedUser261

Guest
A mimochodem, u TK jsem čerpal přímo z údajů v kasárna, což by mělo být nejaktuálnější.
Co se obrany týče, tak neříkám, že má 3 životy, ale že využije všechny 3 hodnoty, což se ukázalo podle videa jako pravda, jen to není naráz, ale ve vlnách.
A kopiníka jsem bral také jen jako příklad a jak jsi viděl, i když to osekám jen na hodnoty kopiník vs kavalerie. Šermíř vs sekera atd., tak stejně vyhrává obrana.
Nicméně v reálu je to stejně jinak a to dle mého výše uvedeného příspěvku, takže se berou opravdu všechny 3 hodnoty, ale jede to postupně, což nedává logiku už vůbec.
 

DeletedUser261

Guest
OK, tak teď jsme za jedno :) Ale pořád teda zůstává velká neznámá v tom, kolik přežije do další vlny a jak to tedy lze vypočítat. A rozhodně mi to přijde dost nešťastné a nevyvážené.
 
Nahoru