Žádna změna za ty roky

DeletedUser418

Guest
Ahoj nedávno jsem se chtěl vratit ke hře a zjistil jsem že je po smrti nic se témeř nezměnilo . Na světech hrávalo tisíce hraču a dneska jsou temeř nehratelné 300 - 500 aktivních uctu ... Proč tomu tak je ? TW1 hraje tisíce hraču , prostě se innogames na celou hru vykašlalo . Byla jedna z nej ( i když měla chyby
ale která hra chyby nema že ? ) prostě nemužu uvěřit že tuhle hru kompletně zničili a stačilo k tomu pouze 4-5 roku ale přesto se vracím na nový svět protože mám na učtě už xxx let zlatky takže poslední svět ( par měsicu ) a pak návrat k TW1 & Travianu .
 

DeletedUser902

Guest
Když něco funguje,tak proč to měnit.-). Zatím změny v TW2 byly jenom k horšímu (viz zavedení VB). Ale jenom k tomu TW1 - z toho udělalo innogames úplně nehratelnou pay to win hru tím, že si tam jdou za zlatky kupovat suroviny přes tržiště, takže člověk nemusí být farmář, stačí když je zlatkář:-/.
TW2 má zatím +/- přijatelně nastavený model na zlatky (teda kromě šíleností typu "Vyzlatkujte si v Gwendolině vláček šlechticů"), ale to je naštěstí jenom nárazovka.
 

DeletedUser418

Guest
Myslím že nikdo není tak šíleny aby investoval do téhle hry peníze když za par měsícu bude nový svět nehratelný - Dlouho sem nehrál snad potkám někoho známeho .... kolem 190 vesnic přestalo bavit a nechal sem kmen rozebrat vesnice ... Pokud si mě někdo pamatujete a jdete na novej svet tak napiště :)
 

Přílohy

  • 1.jpg
    1.jpg
    58,1 KB · Zobrazení: 24
  • 2.jpg
    2.jpg
    62,7 KB · Zobrazení: 21
  • 3.jpg
    3.jpg
    74,2 KB · Zobrazení: 21
  • 4.jpg
    4.jpg
    85,1 KB · Zobrazení: 22
  • 5.jpg
    5.jpg
    64 KB · Zobrazení: 21
  • 6.jpg
    6.jpg
    66,3 KB · Zobrazení: 19
  • 11247898_1911982855693606_972761488146138823_n.jpg
    11247898_1911982855693606_972761488146138823_n.jpg
    50,1 KB · Zobrazení: 21
  • 11817132_1872346542990571_3481792970975436790_n.jpg
    11817132_1872346542990571_3481792970975436790_n.jpg
    67 KB · Zobrazení: 17
  • 11998938_1893267467565145_4746532488331291363_n.jpg
    11998938_1893267467565145_4746532488331291363_n.jpg
    59,8 KB · Zobrazení: 18
  • 12019958_1893267514231807_1368115781565322242_n.jpg
    12019958_1893267514231807_1368115781565322242_n.jpg
    62,2 KB · Zobrazení: 19

DeletedUser1234

Guest
Zmena tady za ty roky je. Vb svet na 3 mesice mezi tim 2x Gwenda ksefty se toci a vo tom to je. Taky sem dinosaurus, taky si pamatuji svety kde mit 400 vesnmic nebyl problem ale to nenese. Jediny plus vidim v presouvani panacku toz to je pokrok za dlouhe leta :D Nove prichozi clovek si nema sanci zahrat byt to muze byt potencionalni zlatkar. Svety sou tak male ze kazdej je bez milosti sesrotovan do mesice (kdyz ma kliku) a nepatri k zavedene komunite hracu. Gamesa de do prd... Nezbejva si uzit ty prvni dva mesice hrani kdyz to aspon za neco stoji a pak na to hodit lod definitivne :)
 

DeletedUser902

Guest
Ale to s těmi novými hráči je pravda - TW2 v českém prostředí prostě není nastaven tak, že se může přidat nějaký casual/nováček, byť s chutí si hrát (a kreditkou připravenou platit) - když tě do měsíce nepřejede soused, co má nahráno, tak jsi stejně skončil, protože jak píše Salazar - hraje nás to pár, je to vcelku malá komunita a všichni se mezi s sebou znají - a proč brát do kmenu někoho nového, když můžeš hrát s někým, s kým jsi už hrál (ať už jako modrý nebo červený). To souvisí s tou rychlostí světů s VB - nováček prostě nedostane šanci se rozkoukat (+ když chce innogames trochu podojit zlatníky, tak vypustí gwendu, kde každej top hráč prostě musí pustit zlatky, protože když si šlechtu koupí 1 top, tak ostatní musí taky, jinak začnou okamžitě ztrácet) - nováček do tohohle cpát nebude a pak ho semelou ti, co si nakoupili. Možná že by to stálo za popřemýšlení nad tím, jak rozšířit komunitu a vrátit hru zpátky na stav, kde začínaly první (a vlastně nejlepší) servery. Možná víc komuniksce ze strany adminů? Větší "péče" o server? (víc nárazových soutěží, permanentní monitoring multiacc a pod...?)
 

DeletedUser265

Guest
Zdravím,

@Drtibuch - píšete „TW2 v českém prostředí“, což upřímně nechápu, když hra TW2 je všude úplně stejná. Jediný rozdíl, ať už aplikace nebo verze pro prohlížeče, je v tom, že jsou v jiném jazyce. Jinak jsou 100% totožné. Tudíž, co hráče potká na českém serveru, potká jej i na cizích serverech.

Jak si tu komunikaci představujete? Co se „pouhou“ komunikací vyřeší? Pokud napíšete tiket, první odpověď dostanete zpravidla do 24 hodin (nejsme tu 24/7, máme také svá zaměstnání a životy), pokud máte dotaz na fóru, odpověď dostanete. Máme Vám psát ještě soukromé zprávy, jak se máte, apod.?

Soutěží je zde celkem dost, ale každé takové soutěže se zúčastní do 20 hráčů a už jen taková malá účast (i přes in-game propagaci) bere sílu a chuť cokoli vymýšlet. Není zrovna jednoduché vymyslet soutěž, která by nadchla širší spektrum lidí. Navíc, není problém, abyste si takovou soutěž vymysleli sami, pokud to bude v našich silách, nemáme problém ji zrealizovat.

Permanentní monitoring. To si představujete jak? Že vezeme jeden účet hráče a začneme jej fyzicky kontrolovat s dalšími účty? Například u posledního serveru se dodnes registrovalo 1.091 hráčů, pravda je, že číslo není vysoké, ale představa, že kontroluju jeden účet s dalšími 1.090 účty mě trošku děsí. To stejné opakovat u ostatních účtů... Pokud na to máte dostatek svého volného času, můžete se toho s chutí ujmout. Nezlobte se na mne, ale raději svůj volný čas strávím s rodinou, než abych provedl tisíce kontrol.

Nicméně bych rád ještě uvedl, že problém nového hráče v PvP hře je snad všude. Na začátku má začátečnickou ochranu, která mu po čase zmizí a „starší“ hráč začne útočit ihned, jakmile ochrana opadne. Setkal jsem se s tím téměř v každé PvP hře, tudíž se nejedná o problém TW2.

Můj SOUKROMÝ názor napsal/a:
Je pravdou, že vývoj TW2 se úplně zastavil, neboť je nejspíše ze strany InnoGames považována za dokončenou a soustředí se na mladší projekty. Osobně se mi to nelíbí, protože to vidím stejně, jako většina hráčů, že má spoustu nedostatků a nedodělků. Za mě mělo TW2 obrovský potenciál. Sám jsem byl velice nadšen, když jsem tuto hru objevil, proto jsem se taky před lety k týmu přidal. Nikdo tehdy netušil, jak to dopadne. Návrhů na zlepšení jsme poslali nesčetně, ovšem nyní již není kde brát. Sami se můžete podívat do sekce návrhů, kdy byl herní komunitou naposledy vložen nějaký kloudný návrh. Závěrem bych chtěl tedy říci: „Užívejme si ji, dokud ji zde máme, protože není jasné, jak dlouho ji ještě budeme moci hrát!“. Tím nechci říci, že je plánováno její ukončení, ale každý, kdo používá mozek, to vidí.

Omlouvám se za tapetu a vložení vlastního názoru.
 

DeletedUser902

Guest
Zdravím Michaeli,
díky za reakci. S některými věcmi, keré píšete souhlasím, s něčím si ale dovolím polemizovat.
1/ Ad "česká komuniata" - ano, to že hra je opravdu všude stejná (ve smyslu interface, nastavení atd.) je samozřejmě pravda a je to logické. Na druhou stranu, mám zkušenosti z německých, anglických a původních betaserverů a hra tam, co se týče herního zážitku, je naprosto nesrovnatelná se současným stavem TW2 na cz serverech - hraje mnohem více lidí, zlatníci nemají logicky takovou absolutní výhodu, protože v počtu hráčů jejich výhody de facto zaniknou. Ta připomínka směřovala směrem k potřebě zvětšit objem hráčů přítomných na serverech. Současné cz světy (až na pár výjimek) mají stejné schéma - přijdou hráči, co jsou řpedem domluveni a přejedou server systémem "start-cíl" a díky tomu, že komunita je stále menší a menší už není prostor pro dlouhé servery s vyváženým "bojovým zážitkem". Neschopnost oslovit hráče, aby zůstávali u TW2, případně aby komunita rostla, je podle mě možné vnímat jako selhání PR (+ samozřejme anglické/německé servery těží z daleko širší základny a nelze to takhle jednoduše srovnávat). Co by ale možná stálo za zvážení je naprosto nesmyslné dělení komunity na CZ/SK servery? - štěpí se tím pool hráčů a stejně češi hrají na sk serverech a vice versa.
2/ Ad "komunikace" - ne opravdu si nemusíme psát, jak se máme (mě nezajímá, jak se jako soukromá osoba máte Vy a Vás asi taky nezajímá, jak se jako soukromá osoba mám já), sem samozřejmě moje reflexe nesměřovala. Cílil jsem např. na to, jakým způsobem jsou oznamovýny nové světy - cca max. týden předem (někdy i v kratším intervalu) - proč může např. v Travianu fungovat kalendář, kde je minimálně půl roku dopředu jasné, jaké konkrétní servery (cz/sk/int/speed apod.) se budou spouštět, ale v TW2 to takto nelze? (bylo by praktické vědět, že např. 15.12. se spustí server s VB, 17.2. server s dominancí atd.)(Předpokládám, že jako český supp team s tím moc nenaděláte, protože jste závislí na informacích od inno, ale toto je podle mě nefunkční komunikace). Na tickety apod. si také nestěžuji, ale ono dát najevo komunitě, že se hra někam posouvá, že se plánují další světy atd. je hezké gesto, které nabudí pocit toho, že hra je ze strany inno/českého supp brána jako funkční celek, který někam směřuje.
3/ Ad "soutěže" - Ok, tady se omlouvám, jsem soutěživý hráč, kterého ty soutěže baví a nevěděl jsem, že je o ně takhle malý zájem. V tom případě chápu, že nemá smysl cokoli vymýšlet, protože ze strany komunity není zájem
4/ Ad "multiúčty" - tady nevím, zda si ze mě děláte srandu, nebo zda inno není schopno Vám jako supportu poskytnout skript, který se dá napsat za odpoledne, který by porovnával přístupy a adresy automaticky. Pokud to opravdu musíte klikat ručně, tak je to pro mě známka toho, že TW2 umírá a že ze strany developera není jakákoli snaha řešit podvodné jednání některých hráčů. Ono totiž multiacc je problém v jakékoli browser strategii a některé firmy, které se snaží s komunitou pracovat a udržet si jí proti tomu docela výrazně bojují (minimálně vě formě automatizace odhalování podvodníků). Pokud to takto není u TW2, tak je to jedině na škodu, protože multiacc je věc, která mě jako hráči, vadí asi nejvíce. Některé multiacc se dají identifikovat snadno (pokud je podvodník hloupoučký, tak na 2 špehovačky víte, které multiacc patří k němu), některé multiacc se ale poznat z hráčského hlediska nedají (resp. poznáte, že někdo má multiacc, ale nedokážete jako hráč přiřadit, které podpůrné účty hlavní účet pushují). Co by ale z hlediska českého supp teamu šlo zlepšit je určitě způsob "trestání" podvodníků - ve hře už jsem se několikrát setkal s tím ,že podvodníkovi byl udělen velmi směšný trest (pár dní ban a tím to hasne). Podvodník se po pár dnech vrátí do hry a vlastně nebyl reálně potrestán - ve vesnici má ze svých supp účtů nasyslený deff, takže nemá smysl se o něj rozbíjet a obranu mu tam drží pořád - proč by nešlo třeba všechny účty spojené s multiacc nechat zbarbařit? Případně resnout a ať začne hezky znovu na kraji mapy?
5/ Ad "nováčci" - jo, to je pravda. S tím souhlasím. Ale opět - více hráčů na serveru = větší herní doba serveru = větší šance pro newbies se uchytit.

A s Vaším soukromým názorem naprosto souhlasím a domnívám se, že laxnost a neschopnost developerů se hrou a komunitou dále pracovat povede k tomu, že browser hra s velmi vysokým potenciálem za chvíli umře a opět se budeme muset vrátit k Travianu. (zde si také dovolím vlasní pohled: K DK1 už nikdy, protože ten developeři svojí chamtivostí a modelem "nakup si surovinky za penízky" úplně zničili).
Drtibuch
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1234

Guest
Vycerpavajici odpoved Drtikole :D A pekny cteni se kterym musim jen a jen souhlasit :)
 

DeletedUser265

Guest
Zdravím,

díky za postřehy, zkusím na ně věcně reagovat.

Ad 1) Zde se omlouvám, ale musím se zeptat. Kolik žije v německy a anglicky mluvících zemích obyvatel a kolik v ČR, případně SR? Za mě srovnáváte nesrovnatelné. Navíc si je zde potřeba uvědomit, že se jedná o světové jazyky a hráči, kteří si prostě chtějí zahrát, tak jdou na tyto servery, kde kolikrát ani nepotřebujete znát daný jazyk, protože na české hráče zde narazíte bez problému. Sám píšete, že z těchto serverů máte zkušenosti. I další hráči hráli více jazykových mutací najednou a kde logicky zůstanou? No na živějším serveru, takže v cizí jazykové mutaci, kde si mezitím rovněž udělají přátelé.
Píšete:
přijdou hráči, co jsou řpedem domluveni a přejedou server systémem "start-cíl"
Ale zde přeci nemůžeme nakazovat hráčům, jak mají hrát. :) To je čistě domluva vás hráčů. Pokud chtějí hrát tímto způsobem, nemůžeme jim to zakazovat, nicméně jdou sami proti sobě. Místo toho, aby si ten server užili, zkusili nové taktiky, tak jej radši rychle ovládnou? Vždyť tohle je věc, kterou můžete jako hráči ovlivnit sami. Je mi jasné, že současný systém ukončení světa k tomu akorát nabádá, ale i tak. Je to o lidech, co daný server hrají.
Co by ale možná stálo za zvážení je naprosto nesmyslné dělení komunity na CZ/SK servery?
Bohužel tohle je čistě v kompetenci Innogames. Osobně také nechápu toto dělení, a to již od začátku, co jsem se k TW2 dostal. Nutno podotknout, že rozdělení SK a CZ serverů má Inno u všech svých her, přičemž většina SK hráčů hraje na CZ serverech.

Ad 2) Opět zde narazíme, že se jedná o kompetenci Inna. Téměř na vše potřebujeme posvěcení Inna, bez toho nesmíme nic zveřejňovat dopředu, dokud nedostaneme „povolení“. Ač bychom rádi dávali nějaký podobný kalendář, nesmíme.

Ad 4) Bohužel nedělám. Rád bych byl v tomto bodě sdílnější, ale z pochopitelných důvodů nemohu. Nicméně existuje mnohem rychlejší způsob, jak odhalit multiúčet a to je spolupráce vás hráčů. Na mulťáky narazíte mnohem rychleji než my a proto je nám můžete nahlásit. Vždy každý případ pečlivě prověřujeme.
Co by ale z hlediska českého supp teamu šlo zlepšit je určitě způsob "trestání" podvodníků
Zde vás zklamu. Nejedná se o náš způsob trestání podvodníků. Jednáme na základě sjednocených interních pravidel, která jsou téměř stejná (píšu téměř, protože u Elvenaru se multiúčty neřeší), jako u každé jiné Inno hry napříč jazyky.
proč by nešlo třeba všechny účty spojené s multiacc nechat zbarbařit?
Vesnice hráčů, jež jsou blokováni delším banem, zbarbaří. Zde je nastavený systém stejně, jako u neaktivních hráčů.


PS: Co se týče Vámi zmiňovaného Travianu - u něj jsem vydržel vždy jen pár dní. Ať jsem byl aktivní jak dlouho jsem mohl, stejně mě vždy po skončení ochrany zrušili okolní hráči hrající delší dobu. ;)

Jinak ještě jednou díky za postřehy.
 

DeletedUser902

Guest
Michaeli, díky za odpověď. Jsem rád, že jsme si konstruktivně vyříkali nějaké věci, které mě na TW2 trápí. Jinak jenom dodatek k pre-set aliancím - ne tady opravdu nechci, abyste jakkoli zakazovali/zasahovali do pre-set (resp. do jakékoli politiky, kterou hráči tvoří ve hře), bylo by to odemě pokrytecké, protože párkrát jsem taky hrál tuto taktiku:). Jen jsem cílil na to, že větší komunita by tento stav radikálně zlepšila, ale jak píšete v prvním bodě - eng/de servery jsou v tomto lepší, protože jsou živější a většinou se tam dá narazit na cz/sk komunitu (pro ty, kdo neovládají jazyk).
Díky za konstruktivní výměnu názorů,
Drtibuch
 

DeletedUser418

Guest
Všechny světy jsou stejné CZ/ zahraniční hledal sem nejaký lepší ale nenašel všude málo hráču a po necelém měsíci hraní musím napsat že to je naprostá ztráta casu ( bez placení ani nezačínejte hrát ) jediná vec co dokaže častečně kompenzovat zlatkaře je farmení ale není co farmit , malo hraču , malo barbarek proti zlatkařum nehratelné . Pokud bude server bez zlatek tak si klidně zahraju ale jinak konečná tahle hra už není hratelná.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1292

Guest
Tak si říkám co tu vlastně dělám :).
Před deseti lety jsem hrával divoké kmeny a padla na mě nostalgie zahrát si zas po letech strategii proti živým soupeřům. Myslím že v té době byla pouze možnost pořídit si premium účet, což pomáhalo se správou vesnic. Tady mi to zatím přijde jako ta samá hra v jiném kabátě, jen na mě všude vyskakuje otravné kup si tohle, kup si tohle, kup si tohle,....
Připadá mi že jak podle velikosti světa,tak aktivity na foru jsem omylem zabloudil do nějakého V.I.P. klubu cca 200 hráčů. Když člověk otevře minimapu tak na ní pomalu hledá kde jsou nějací hráči,místo lokace kde jsem mezi těmi stovkami/tisíci hráčů já.

Po těch 3 dnech co jsme na Palamidi mi přijde že už je vlastně rozhodnuto. Máme tu 3-5 dominantních kmenů, kteří si rozeberou ty menší okolo. Nedá se čekat příliv nových hráčů, takže rozvržení sil které vznikne pár dní po otevření světa tu zůstane až do konce. Pokud si Templáří a Řád bílého lva dají nějaký pakt o neútočení není v podstatě co řešit.
Druhý den hraní jsem si založil kmen abych viděl co má za funkce a výhody a ejhle, byl jsem top20. Můj kmen byl 17 nejsilnější na serveru :p

Co můžu dělat jako nováček? Buď se nějak vnutit mezi první dva kmeny a nikdo už si na mě netroufne (budu mít v zádech 20% hráčů), nebo si chvíli šmudlat svoji vesničku a čekat kdy ze mě bude farma. Ani jedna možnost mě příliš neláká a v utrácení reálných peněz spíše odrazuje.

Jestli chcete náměty na soutěže co třeba tipování vítěze? Jméno vítěze servru bude mít hodnotu třeba 1000 mincí které rozdělíte mezi správně tipující?
Já tipuju Templáře ;)

Také bych ocenil každý týden zveřejňování (každý den by bylo asi moc) největších obránců, útočníků, rabovačů,...minulého týdne na mém světě. Měl bych důvod pravidelně chodit na forum a hledat novinky.
Pokud je to někde snadno k dohledání aniž bych musel prohlížet jednoho hráče za druhým tak se omlouvám ale jsem tu po 10 letech opravdu jen (snad ne) chvilku.

A pokud je tu situace vážně taková že je ve hře cca 5-10 part co skáčou ze světa do světa, střídají se ve vitězstvích a situace jaká je je defacto nutí odradit farmením každého nováčka, tak bych jim být poskytovatel vyšel vstříc abych udžel fanouškovské jádro ( je mi jasné že Cz tým za to nemůže a nemá vliv na pravidla hry).....vytvořil bych víc variací:

-veteránský svět...po přihlášení by bylo možné přihlásit se do jednoho z třeba 5 připravených kmenů, volba by byla nevratná, zakládat nové kmeny nemožné, ať si to ty sehrané party mezi sebou vyřeší dokud jeden kmen nezíská nadvládu
-rodový svět....místo kmenů rody,čili max 10 členů ať je větší prostor pro spojenectví a diplomacii
-svět náhody...po přihlášení jsi náhodně hozen na mapu do náhodného kmene,měnit kmen není možné
-svět krve...nemožnost zakládat kmeny, každý sám za sebe,barbarky zrušit?
-svět spolupráce....dát na 7/14 dní po spuštění světa všem ochranu před útoky,během té doby hráči staví vesnice a vytvoří 20/30 člené týmy. pro variantu 20člených kmenů..např. 5 z 20 je označeno jako Žolík. Kmen který udrží nejdéle svých 5 žolíků nebo žolíka naživu vyhrál,zbytek kmene je chrání / kmen jehož žolíci jako první získají 1 milion bodů nebo jehož žolíci získají jako první v součtu 200 vesnic vyhrál.
Zbylí hráči co nestačili utvořit dostatečně velké skupiny by obdrželi titul Lovec, dostali by hradby a skladiště na maximální úrovni a jejich účelem by bylo lovit vesnice žolíků ( v kmeni nebo samostatně by záleželo na pravidlech),prvních 10 Lovců co získají (nemusí uhájit/musí uhájit?) nejvíc vesnic žolíků dostane cenu.

variací je spousta a většinou by šlo jen o vypnutí nějaké funkce, možná by se zvýšila atraktivita hry a přišlo více lidí

Omlouvám se za spamování :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru